Konut Kredisi

2020 Yılında Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Birikim yapmanın zor olduğu günümüzde ev sahibi olmak hayalden öteye geçemiyor. Peşinatsız ev kredisi nasıl alınır? sorusunu etrafımızda sıklıkla duyarız. Bazı şartları yerine getirdiğiniz takdirde Peşinatsız ev kredisi nasıl alınır 2020 sorusu yanıt bulacaktır.

birevim-reklam

Peşinatsız konut kredisi veren bankalar sayesinde hayalinizdeki eve kavuşmak mümkün. Bankaların talep ettiği şartları yerine getirerek hiç peşinat olmadan satın alacağınız ev için gerekli tüm tutarı bankalardan alabilirsiniz.

PEŞİNATSIZ EV KREDİSİ VEREN BANKALAR

2019 yılından önce konut tutarının %100’ünü bankalardan kredi olarak almak mümkündü. Fakat 2019 yılında yapılan yeni düzenlemeyle konut tutarının sadece %75’lik kısmına kredi veriliyor. Aynı düzenlemeyle kendine ait ticari iş yerini banka kredisi ile almak isteyenler için ise bu oran %50 olarak belirlenmiştir. Hiç peşinatı olmayanlar ise bu düzenlemeden olumsuz etkilenmiştir. Bu durumda peşinatsız konut kredisi veren bankalar devreye girmiştir.

PEŞİNATSIZ EV KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Günümüzde bir çok banka, tüketicinin gerekli şartları sağladığı takdirde hiç peşinatsız olarak alınacak olan konutun %100’üne kadar kredi olanağı sağlamaktadır. başta Akbank, Finansbank, Odebank, Garanti bankası olmak üzere bir çok özel sermayeli veya kamusal sermayeli bankalar alacağınız konut için %100 oranında kredi sunmaktadır.

ŞARTLAR NELERDİR?

Hiç peşinat talep etmeden bankalardan konut kredisi alabilmeniz için bankaların talep ettiği şartların başından ipotek değeri olan bir adet mahzen ( ev ) gelmektedir. İpotek edilecek olan evin sizin üzerine olması şart değildir!

Uygulama kanun gereği alınacak olan evin bedelinin %75 oranına konut kredisi sunmakta geri kalan kısmını ise ipotek edeceğiniz evin üzerinden tüketici kredisi sunarak karşılama olanağı sunmaktadır. Örnek verecek olursak 100 bin TL’lik evin %75 lik bölümünü ( 75 bin TL sini ) konut kredisi ile alabilirsiniz. Geri kalan %25 lik bölümünü ( 25 Bin TL’sini ) ise ipotek ettiğiniz ev üzerinden tüketici kredisi imkanı ile alabilirsiniz.

FAİZSİZ SİSTEMLER

Peşinatsız ev kredisi veren sadece bankalar değildir. Bunun yanında 25 yıldır hizmet veren Eminevim, Fuzulev, Birevim, Finansevim gibi birçok firma az ve orta gelir düzeyindeki ailelere faizsiz, paşinatsız ev almaları konusunda yardımcı olmaktadır. Aşağıdaki forma bilgileri doldurmanız durumunda size daha detaylı bilgi paylaşımı olacaktır.birevim-sabit-reklam
Benzer Yazılar
Konut Kredisi

Konut Kredisi Faiz Oranları 2020! Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Konut Kredisi Hesaplama

Konut Kredisi

Konut kredisi çekecekler dikkat! İşte krediye göre ödenecek tutar

Konut Kredisi

Kredi Kullanmadan Ev Sahibi Olmak

Konut Kredisi

Ev almadan önce dikkat etmeniz gereken 5 nokta