17 July, 2024

3. Havalimanı metrekare fiyatlarını artırdı

Ocak ayında yapılan araştırmaya göre; 3. Havalimanı güzergahında bulunan konutların metrekare fiyatları arttı.

birevim faizsiz ev

3. Havalimanı çevresinde bulunan satılık konutların metrekare fiyatlarında %72’ye varan artış görüldü. 2017 Ocak ayı Emlak Endeksi verilerine göre; dünyanın en yüksek yolcu kapasiteli havalimanı olma özelliği gösteren 3. havalimanı güzergahında satılık konutların metrekare fiyatlarında son üç yılda %72 artış gözlemlendi.

En büyük değişimin yaşandığı ilçe yüzde 72,2 artışla Arnavutköy oldu. Arnavutköy’de ortalama metrekare fiyatları 2.612 Türk Lirası olarak belirlendi.

KİRALIK KONUTLAR ÇOK ARTMADI

Arnavutköy’de kiralık konutlarda yaşanan artış satılık konutlara göre daha az oldu. İlçede kiralık konutların metrekare fiyatları %6,4 yükselerek 8 TL oldu. Çatalca’da ise satılık konutlarda ortalama metrekare fiyatı 2.223 TL olarak belirlendi. Kiralık konutlarda metrekare fiyatları ise %35,8 arttı ve ortalama 8 TL oldu. 3. havalimanın geçtiği bir diğer ilçe olan Eyüp’te ise satılık konutlarda metrekare fiyatları son 3 senede yüzde 50,2 oranında artarak 5 bin 437 TL’ye ulaştı. Kiralık konutların metrekare fiyatlarındaki artış ise yüzde 11,5 ile ortalama 17 TL oldu.

birevim
Paylaş