21 May, 2024

Amasya Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

Her yaştan insanın hayatındaki en büyük hayali ev sahibi olmaktır. Yıllarca kirada oturan aileler para biriktirerek bir an önce kendi evlerine sahip olmak adına çaba gösterirler. Ancak, hayat şartlarının zorluğundan dolayı birikim yaparak ev sahibi olmak eskisi kadar kolay değildir. Bir başka deyişle, insanlar, ev almak için maddi desteğe ihtiyaç duyarlar.

birevim faizsiz ev

Taksitle Ev Alma Yöntemleri

Taksitle ev almak isteyenler için en bilindik yöntemlerden birisi bankalardan konut kredisi almaktır. Günümüzde hem kamu hem de özel bankaların konut kredisi verdiğini söyleyebiliriz. Ancak, konut kredisi almak zannedildiği kadar kolay değildir. Kredi notu düşük olan bir tüketici kesinlikle bu krediden faydalanamaz. Bunun yanı sıra, konut kredisi, satın alınmak istenilen evin tamamı için verilmemektedir. Ekspertiz işlemlerinin ardından evin değerinin en çok yüzde 75’lik kısmı için kredi verilir. Bunun yanı sıra, konut kredisi, belirli bir faiz oranı uygulanarak tüketicilere verilmektedir. Söz konusu faiz oranı; günümüz tarihi itibariyle en az yüzde bir civarındadır. Bir başka deyişle, tüketiciler, aldıkları kredi tutarının neredeyse iki katını bankaya geri ödemekle yükümlüdürler.

Konut kredisinin bir diğer dezavantajı ise ödemeler konusunda olmaktadır. Aylık taksitlerini iki veya üç ay geciktirdiğiniz takdirde satın aldığınız eve banka tarafından el konmaktadır. Herkesin bildiği üzere konut kredisi verilirken satın alınmak istenilen eve ipotek konmaktadır. Bu yüzden, ödemelerinizi geciktirmeniz halinde ciddi sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Son olarak, etik sebeplerden dolayı faizli işlemlerden hoşlanmıyorsanız da konut kredisi sizin için uygun olmayacaktır.

Birevim ile Taksitle Ev Alma Fırsatı

Konut kredisinin dezavantajlarından yukarıda bahsettik. Bu noktada, Amasya’da yaşayan bir vatandaş olarak Amasya kredisiz ve taksitle ev alma fırsatı için uygun bir maddi destek arıyorsanız sizi Birevim ile tanıştırmak istiyoruz!

Birevim; kendisine özgü birlikte tasarruf yöntemi ile insanların ev veya araba almasını kolay hale getiren bir sistemdir. Tasarruf sahipleri; borçlanmak yerine küçük küçük birikimlerle ev ve araba gibi ihtiyaçlarına en kısa sürede ulaşırlar. Türkiye şartları içerisinde mümkün olan en kısa sürede ve en düşük maliyetlerle ev sahibi olunmasını sağlayan bu sistemde herkes kendi ödeme planını kendi bütçesine uygun olarak belirleme şansına sahiptir. Birevim’de bireysel tasarruflar kitlesel bir fon gibi yönetilmektedir. Çekiliş yöntemiyle veya ödeme planı yüzde yüz tüketici tarafından belirlenen yöntemlerle tüketicilerin ev sahibi olması sağlanmaktadır.

Birevim’den faydalanmak isteyenlerin yalnızca 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Bunun dışında farklı bir kriter yoktur. Türkiye’nin her yerinden tüketiciler bu sisteme katılabilirler. Ayrıca, Amasya kredisiz ve taksitle ev alma fırsatı ile Türkiye’nin her yerinden ev alma şansı sunulmaktadır. Son olarak, Birevim’de faiz, vade farkı, ek ödeme, kira yardımı gibi tüketicileri zorlayacak hiçbir maddi şartın olmadığını söylemeliyiz.

birevim
Paylaş

3 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

1 + 6 =