15 June, 2024

Ankara, Uluslararası Emlak Fuarına Kavuştu!

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, “Ankara bu fuarı hak ediyor” dedi. CNR Emlak Ankara Fuarı kapılarını açtı.

birevim faizsiz ev

ATO Congresium’da düzenlenen konut fuarına, yerli ve yabancı kurumsal yatırımcıların yanında, firmaların sunduğu özel fırsatlardan yararlanmak isteyen konut alıcıları da yoğun  katılım gösterdi. Ankara’da ilki düzenlenen Gayrimenkul Yatırımları Projeleri ve Finansmanı Fuarı (CNR Emlak Ankara) bugün başladı. Gayrimenkul için stratejik bir öneme sahip olan fuar, 7-10 Eylül tarihlerinde ATO Congresium’da ziyarete açık olacak.

Ankara Gayrimenkul Fuarına Kavuştu!

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın talimatı ile Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü tarihe geçecek çalışmalara imza atıyor. Vatandaşımızın tapu işlemlerini en kolay şekilde yapacağı E-Tapu işlemlerine geçiyoruz. Biz bu sistemi 5 dakikada tapu diye tanımlıyoruz” dedi.

Kentsel dönüşüm konusundaki finansal sorunlara dikkat çeken Ceylan, “İhtiyaç duyulan finansal sorunu gidermek için Bakanlık olarak fon oluşturma gayreti içindeyiz. Vatandaşımıza faizsiz kredi sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Ceylan,  inşaat sektörünü  2016’da ekonominin yüzde 2,9 büyürken, inşaat sektörünün de yüzde 7,2 büyüdüğünü kaydetti.

Kentsel Dönüşüm 15 Yılda Tamamlanacak!

İnşaat ve gayrimenkul sektörlerinde hızlı büyümeye bağlı sıkıntılar da yaşandığına dikkat çeken Mehmet Ceylan, “Ülkemizde 7.5 milyon adet yapı stoku depreme karşı dönüştürülmeli. Bu dönüşümünü 15 yılda tamamlamayı hedefliyoruz. Kentsel dönüşümdeki beklentimiz ise, doğaya ve yaşam düzenine saygılı, yeterli yeşil ve sosyal donatıları bulunan yaşam alanlarının oluşturulması” diye konuştu.

Kentsel dönüşümünle ilgili finansal sorunların olduğuna dikkat çeken Ceylan, “İhtiyaç duyulan finansal sorunu gidermek için Bakanlık olarak fon oluşturma gayreti içindeyiz. Özel sektöre, müteahhitlerimize, gerek belediyelerimize gerekse vatandaşımıza yüzde 0’a yakın faizle finansman sağlamayı amaçlıyoruz. Vatandaşımıza faizsiz kredi sağlamak için Bakanlık olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Fuar süresince CNR Emlak Ankara’da, Rusya, Azerbaycan, Gürcistan ve Balkan ülkelerinden özel davetli VIP yatırımcılar  ağırlanacak. Fuarda yer alan projelerden bazıları şöyle: Kale Ofis ve Kale Beytepe, Apistgaete, Hüma Kule, Etlik Şelale Park Sitesi, Göksu Yenikapı, Vizyon Ankara, Tower, Yeni Peçenek, Nevaşehir, 1800 konut, Nexus Tower, Vadi Kent Ankara ve  Yemenoğlu Sancak Kule.  Ankara Fuarı’nda yer alan ticari yatırım projelerinden ise; Yeşilova, Yenikent, Gölbaşı, Polatlı, Eryaman, Etimesgut ve  Kahramankazan Projeleri.

birevim
Paylaş