18 July, 2024

Ankara’da En Çok Konut Hangi Bölgede Satılıyor

Özellikle memur şehri olarak bilinen Ankara’nın en çok konut satımı yapılan bölgesi hangisi?

birevim faizsiz ev

Son dönemde Türkiye genelinde konut satışlarının rn çok yaşandığı bölge Ankara. Siyasetin nabzının attığı şehir, aynı zamanda memur şehri olarak da biliniyor. Her geçen gün konut projelerinin yükseldiği Ankara’da, modern ve lüks binalardan, orta ölçekli konutlara kadra her gelir grubuna hitap eden yapıları görmek mümkün.

Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehri olma özelliğini koruyan Ankara, 5 milyon 346 bin 518 kişilik bir nüfusa sahip. Her gün nüfus sayısının arttığı şehirde konut ihtiyacı da beraberinde artıyor. Bu nedenle konut projelerine, gelen talep doğrultusunda hız verilmiş. 25 ilçesi bulunan Ankara’nın giderek büyüyen nüfusuna uygun olarak inşa edilen konut projeleri de bir hayli ilgi çekiyor.

Satılık daire bakımından ikinci sırada yer alan Ankara, İstanbul’dan sonra en çok tercih edilen il. TÜİK tarafından her ay açıklanan konut satış istatiklerine göre, Ankara’da her ay binlerce konut satılıyor. Acaba en çok konut hangi bölgelerde satılıyor?

En Çok Konut Satılan İlçe: Keçiören ve Çankaya

Ankara’dan satılık daire almak istiyorsanız eğer, hangi ilçelerin ilk sırada olduğuna, neden tercih edildiğine bakmanız sizin için faydalı olur. Geçen yılın verilerine bakıldığında Ankara’da konut satışı açısından 2 ilçe öne çıkıyor. Bu ilçeler Keçiören ve Çankaya ilçeleri.

Bu iki ilçe Ankara’da en çok konutun satıldığı ve yeni konut projelerinin yapıldığı ilçeler. 2017 verilerine göre 25 bin 400 konut satışı ile Keçiören ilçesi ilk sırada yer alırken, 20 bin 848 konut satışı işe Çankaya ilçesi ikinci sıraya yerleşmiş. Ankara’nın en çok tercih edilen iki ilçesi olan Keçiören ve Çankaya aynı zamanda Ankara’nın en köklü ilçelerinden.

birevim
Paylaş