21 May, 2024

Antalya’da kentsel dönüşüm başlıyor

Antalya’nın Kepezaltı ve Santral mahallelerinde 15 bin konutta kentsel dönüşüm başlıyor.

birevim faizsiz ev

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas Antalya’da başlayacak olan kentsel dönüşüm çalışmalarına yönelik açıklamalarda bulundu.

Elmas, Türkiye’nin örnek projesi KONUTDER’in gelecekteki gündem konularından birinin kentsel dönüşüm olduğunu belirterek “2017 yılı ile birlikte önümüzdeki 20 yıl gündemimiz kentsel dönüşüm olmalı. Türkiye’de dönüştürülmeyi bekleyen 6,5 – 7 milyon civarında konut bulunuyor. Yasanın çıkışı ile birlikte geçmiş beş yılda yaklaşık yılda 100 bin konut dönüştürüldü. Dönüşüm ivmelenerek artış gösteriyor ve örnek projeler de gerçekleşmeye başladı. Antalya Kepez’deki kentsel dönüşüm projesini örnek vermek isterim. 15 bin konutun dönüştürüleceği proje Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olma özelliğine sahip. Proje tam anlamıyla modern bir kent planlaması. Bunun için Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

15.000 KONUT ÜRETİLECEK

Sur Yapı ile Antalya Büyükşehir Belediyesi arasında geçtiğimiz ay kentsel dönüşüm projesi için sözleşme imzalamıştı. 1 milyon 400 bin metrekarelik alan üzerinde 2 milyon metrekarelik inşaat alanına sahip dönüşüm projesi kapsamında 15.000 konut üretilecek.

Altan Elmas, gerçekleştirilecek olan projede bir şehir kurduklarını söyleyerek içinde alışveriş merkezi, ticari alanlar, cadde mağazaları, ofisler, metro ve tramvay hattı, sağlık, eğitim ve spor alanlarının bulunacağını belirtti.

birevim
Paylaş