15 June, 2024

Aylık 1000 TL’ye Ev Alınabilir Mi?

Artık para kazanmak oldukça zor… Ancak para biriktirmek çoğu kişi için para kazanmaktan bile zor… Peki, nasıl para biriktirir ve hayalimizdeki evi alabiliriz? Para harcamayı ve birikim yapma alışkanlıklarımızı nasıl yönetebiliriz? Aylık 1000 TL ödemeli Türkiye’nin istediğiniz yerinden ev sahibi olma fırsatı var mıdır? Faizsiz sistemler ile bu mümkün gözükmektedir.

birevim faizsiz ev

Detaylar haberimiz de;

 

 

KRİZİ FIRSATA ÇEVİR

ABD seçimlerini Donald Trump’ın kazanması ile birlikte dünya genelinde doların değer kazanmasına ve ülkelerde ekonomik krizlere neden oldu. Ülkemizde benzer olaylar yaşandı ve dolar TL karşında çok hızlı bir yükseliş gerçekleştirdi. Öyle ki dolar rekorlar üstüne rekor kırdı. Peki, böylesi ekonomik krizleri fırsata çevirerek ev almak mümkün mü? Özellikle de 1000 TL gibi rakamlarla İstanbul ve ya Türkiye’nin her hangi bir yerinden ev alabilir misiniz?

Bankalar son dönemlerde konut kredi indirimlerine gitmeye başladı. Türkiye’nin tüm bankaları konut kredilerinde indirime gittikleri kadar vatandaşlardan aldıkları dosya masraflarını da almayacaklarını açıkladılar. Bu rekabet o kadar arttı ki bankalar, TV ve gazetelere günlerce reklam verdiler.

Bankaların bu yarattıkları sanal renkli hayat tablosundan etkilenen vatandaşlar ise bankanın kapısından içeri girdikleri andan itibaren astronomik rakamlarla dolu ödeme planlarıyla karşılaşıyor. Hayalini kuruduğu evi bir an önce almak için bu yükün altına giren vatandaş, çektiği kredi kadar da faiz ödüyor. Sadece bu da değil; bir de yüksek geri ödemeleri gerçekleştirmeleri gerekiyor. Ülkemizde asgari ücretin daha yeni 2400 TL olduğunu düşünürsek banka yoluyla ev sahibi olmak neredeyse imkansız.

Bu bankalar yönü bir de doların hızlı yükselişiyle TL’nin değer kaybetmesi sonucu yaşanan ekonomik kriz söz konusu. Bu kadar olumsuzluğun ortasında peki, nasıl ev sahibi olunabilir?

Krizler aslında değişimlerin kapısını her zaman aralamıştır. Öyle ki ülkemizde insanlar krizi fırsata çevirmenin yollarını ararken bir taraftan da alternatif yöntemleri keşfetmeyi başardı. Bunlardan biri faizsiz ev sahibi olma yöntemleri sunan firmalar oldu. Dar gelirli vatandaşlara ev sahibi olma fırsatı sunan bu yöntemlerde peşinat, vade farkı ve faiz bulunmuyor. Böylece hayalindeki evi almak isteyen vatandaş, istediği yerden, sıfır ve ya ikinci el fark etmez, tapusu olan inşaat halindeki evi bile alabiliyor.

BİRİKİM YAPMANIN YENİ YÖNTEMİ

Bu yöntemlerden biri de ‘Bir evin olsun istiyorsan’ sloganıyla yola çıkan ve tasarrufa dayalı ev sahibi olma projesiyle milyonlarca insanın ev alma hayaline çözüm sunan Birevim firması.

Faizsiz ev sahibi olma yöntemini yeniden tanımlayan Birevim, ev sahibi olmak isteyenlere büyük imkanlar sunuyor. Tasarruf sistemine dayalı ev sahibi olma fikrini benimseyen Birevim’de ev sahibi olmak isteyenler, Birevim ile taksitlerini kendi belirliyor. Birevim’e katılan vatandaşlar faiz ya da herhangi bir fark ödemeden, isterlerse hiç peşinatsız ev sahibi olarak tasarruf edebiliyorlar.

Ev satın almanın bireysel ve düşük motivasyonla oldukça zor olduğunun altını çizen Birevim’in Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, “Bireylerin küçük birikimlerini ülke ekonomisine kazandırmayı hedefliyoruz. Bunun için de faizsiz çözümlerimiz, güçlü sermayemiz, teknolojik altyapımız ve yenilikçi yaklaşımımızla ev satın almada tasarruf devri başlatıyoruz. Ve bu faizsiz çözümleri geliştirerek sürdürülebilir hale getirmeyi amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

birevim
Paylaş