Güncel Haberler

Başkent Ankara’ya 11 yeni metro hattı!

Ankara Metropolitan Alanı Ve Yakın Çevresi Ulaşım Ana Planı projesi kapsamında 2038 yılına kadar Ankara’ya 11 yeni metro hattı yapılmasını öngörüyor.

birevim-reklam

Metro ağı projesi 2038 yılında tamamlandığında metro ağı 600 kilometreye ulaşmış olacak. Başkan Melih Gökçek bu projelerin hazırlanması için Gazi Üniversitesi ulaşım ekibi ve Büyükşehir Belediyesi’nin ortak işbirliği ile çalışmasını önerdi.

YENİ PLANDA 4 HAT VAR

Yeni ulaşım planıyla 4 etap halinde gerçekleştirilecek olan metro hatlarından 2015-2018 yıllarını kapsayan 1. etapta, Dikimevi-Doğu terminali, AŞTİ-Etlik, Esenboğa-Gar, Gazino-Forum AVM projeleri bulunuyor.

2023-2028 yılları arasını kapsayan 3. etapta Forum AVM-Sincan, Yaşamkent-TRT hatları inşa edilecek.

4. ETAPTA 3 METRO 2 BANLİYÖ HATTI

2028-2038 yılları arasında yapılması planlanan 4. etapta ise Koru-Tulumtaş, Etimesgut-Kazan, Sincan-Temelli-Polatlı ve Kayaş-Elmadağ (banliyö), Sincan-Ayaş (banliyö) hatları projeleri bulunuyor.

Büyükşehir Belediyesi, projeyi inceledikten sonra Ulaştırma Bakanlığı’na gönderecek. Bakanlığın uygun görmesi halinde proje, Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde görüşülerek uygulamaya konulacak.birevim-sabit-reklam
Benzer Yazılar
Güncel Haberler

Akbank Konut, İhtiyaç ve Taşıt Kredisi Faiz Oranı Yükseldi!

Güncel Haberler

Faizsiz konut ve araç teslimatlarında 30 yılın rekoru kırıldı

Güncel Haberler

İsimden Telefon Numarası Bulma Yöntemi (ÜCRETSİZ)

Güncel Haberler

Senetle 50 Bin TL Kredi Veren Yerler (1 Günde Kesin)