18 July, 2024

Birevim 2020 Senesini Tasarruf Seferberliği Yılı İlan Ettiğini Açıkladı

Birevim 2020 yılını tasarruf seferberliği yılı olarak ilan ettiğini açıkladı. 2019 yılında Türkiye’de vatandaşlar tarafından satın alınan her 3 ev veya arabadan biri ise Birevim projeleri kapsamında alındı.

birevim faizsiz ev

Murat Çiftçi yaptığı açıklama kapsamında, ‘’ Sektöre dahil olduğumuz 2016 yılından bu güne kadar, şubelerimizin yer aldığı il sayısını 50, şube sayımızı 85, aylık ortalama teslimat adedimizi ise 2.000 rakamlarına ulaştırdık. Firmaların uzun yıllar sonucu elde ettiği bu teslimat adedine 3,5 yıl içinde ulaşmış olmanın gururunu taşıyoruz. Sektöre girdiğimizden bu yana Birevim öncesi ve sonrası algısını oluşturduk. Tasarruf Finansmanı yöntemimiz ile etkili bir çalışma gerçekleştiriyoruz. ‘’ ifadelerini kullandı.

2020 Birevim Finansal Sonuçları Ne Oldu?

Birevim, projelerine bağlı olara saptadığı finansal sonuçları açıkladı. Sonuçlar kapsamında, Tasarruf Finansmanı modeli ile ev ve araba edinene vatandaşların sayısının 7 kat artış gösterdiği ve 70 bin rakamına ulaştığı ifade edildi. Bu rakamların 3’te birinin ise sadece Birevim firmasına ait oldu saptandı. Çalışan sayısını 1.500 rakamına çıkaran Birevim, insan merkezli finans anlayışının hızlı ve kolay yatırım koşullarını desteklediğine değindi.

Tasarruf Seferberliği Neden Gerekli?

Murat Çiftçi Tasarruf seferberliğini neden ilan ettiklerini açıklarken, ‘’ TUİK verilerine göre Türkiye’de 24 milyon rakamına yakın konut sayısı bulunuyor. Bu rakam kapsamında % 44^lük dilim ise kendi evlerine sahip değil. İnsanın temel ihtiyacı ve hakkı olan barınma gereksinimini en uygun şekilde karşılamak için tasarruf seferberliğini destekliyoruz. ‘’ açıklamalarında bulundu.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

5 × 2 =