24 April, 2024

Birevim BDDK’ya Bağlandı Mı?

Birevim sunduğu kolay ev ve araba sahibi olma hizmeti ile günümüzde hizmet vermeye devam ediyor. Ancak şartlarının kolay olması ve peşinatsız, kefilsiz mülk sahibi olunmasını sağlaması nedeni ile firmanın yasallığı konusunda şüphe duyuyor.

birevim faizsiz ev

Birevim BDDK’ya bağlı mı; evet Birevim firması BDDK havuzunun altındadır. Bu nedenle kişiler güvenle satın alma işlemini gerçekleştirebilir.

BDDK Nedir? Birevim BDDK’ya Uyuyor Mu?

BDDK; Bankacılık ve düzenleme ilgili işlemlerde geçerli olan bir kurumdur. Kurumun tam olarak açılımı ve anlamı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’dur. Bankacılık Kanunu’na göre tüm bankacılık ile işlemlerin denetimi BDDK’ya verilmiştir.

Birevim BDDK gereğince tüm işlemlerini gerçekleştirmektedir. Devletin yasal düzenlemeleri ile firmanın alım ve satım işlemleri gerçekleştiriliyor. Bunun yanında Birevim ile kişilere “Tasarruf senedi” verilerek hukuki açıdan satın alma ve verme işlemi gerçekleştiriliyor.

Birevim Yasal Mı?

Birevim ile ev ya da araba almak son derece kolaydır. Yalnızca almak istediğiniz evin tutarına bakılır ve ödemek istediğiniz taksit miktarına göre bir plan oluşturulur. Tüm bunların sonunda ise kişiler belirlenen tarihte ev sahibi olur. Tüm işlem temelde bir tasarruf ve tasarruf ile mülk alınması işlemidir.

Son derece kolay bir şekilde mülk sahibi yapan Birevim yasal mı; evet tüm işlemler devlet kurallarına uygun olarak yapılıyor. İleride yasallıkla ilgili herhangi bir problem ile karşılaşmamanız için tüm detaylar yasalara uygun olarak düzenleniyor. BDDK içerisinde bulunan firma düzenli olarak devlet tarafından denetlenir.

Birevim Devlet Güvencesi İle Mi Çalışıyor?

Birevim, ev ya da araba sahibi olmak isteyen kişilere yatırım tasarrufu yapmasında yardımcı olan bir aracı kurumdur. Firma kapsamında kişilerin diledikleri evi ya da arabayı alabilmeleri için tasarruf planı oluşturulur. Bu planın yanında almak istedikleri mülk “Satılmaz” olarak düzenlenir ve kişinin satın alması için ayrılır.

Birevim devlet güvencesi sağlayan kuruluşlardan biridir. Hem tasarruf planı oluşturma hem kurallara uyma hem de tüm işlemlerin hukuki bir sözleşme üzerinde yapılması firmanın güvenilir olmasını sağlıyor. Böylece kişiler herhangi bir problem ile karşılaşırsa hukuki yollar ile devlette hakkını arayabilir.

Birevim’de Tasarruflarıma Ne Olur?

Birevim’de yaptığınız tasarruflar sizin için özel olarak oluşturulmuş fonlarda saklanır. Bu fonlar ve tasarruflar yalnızca almak istediğiniz ev ya da araç için kullanılır. Tasarruflarınızın hiçbir şekilde kötüye kullanılma ya da haczedilme gibi bir durumu bulunmaz.

Birevim’de oluşturduğunuz plana göre taksitlerinizi tasarruf havuzunuzda biriktirmeye başlarsınız. Belirli bir miktarda birikim oluşturduğunuzda ise eviniz size teslim edilir. Bu birikim süresi ise sizin taksitlerinizin tutarına bağlı olarak belirlenir.

BBDK Birevim birikim havuzunda yasal bir şekilde toplanmasını sağlar. Tüm adımlar yasalara uygun bir şekilde gerçekleştirilir. Birevim ise düzenli olarak BDDK tarafından takip edilir. Böylece usulsüz bir adımın gerçekleşme ihtimali ortad

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

1 + eight =