16 June, 2024

Birevim Devlet Güvencesinde Mi? Birevim Güvenilir Mi?

Kredisiz, kefilsiz ve peşinatsız kişileri ev ya da araba sahibi yapan Birevim, içerisinde yapılan tasarrufları kişilerin amacının dışında hiçbir alanda kullanılmaz. Bunun için firmanın sahip olduğu farklı güvence yöntemleri bulunuyor. Birevim devlet güvencesi var mı; evet Finansal Kiralama, Finansman Şirketleri ve Faktöring Kanun’ları gereğince tüm işlemlerini gerçekleştiriyor.

birevim faizsiz ev

Birevim Güvenilir Mi?

Birevim güvenilir mi; Birevim ile gerçekleştirdiğiniz tüm satın alma işlemlerinizde tasarruf sahiplerine güvence için “Tasarruf senedi” verilir. Aynı şekilde katılım bankalarına da “Teminat mektubu” verilir. Bu teminatlar kapsamında kişilerin yaptıkları tasarrufların yalnızca görevi için kullanılacağı ve teminat sonunda taşınmazın teslimi gerçekleştirilir.

Eğer tasarruf sonucunda teslimatınız gerçekleşmez ise hukuki yöntemler ile hakkınızı arayabilirsiniz. Ancak böyle bir problem ile karşılaşmazsınız. Olur da ödemelerinizde problem yaşar ya da ödemelerinizi yapmazsanız oluşturulmuş senet yardımı ile Birevim’in hakkını arama şansı bulunuyor.

Birevim’in Çalışma Mantığı Nedir?

Birevim’in çalışma mantığı şu şekildedir; öncelikle kişiler diledikleri gibi bir evi seçer. Bunun sonucunda kişilerin o evi alabilmesi için tasarruf programı yapılır. Kişinin bütçesine göre bir taksitlendirme planı oluşturulur. Bunun ardından kişi taksitlerini ödeyerek tasarrufunu yapmaya başlar.

Tasarrufu ile ev alabilecek miktara ulaşan kişiler evlerine kavuşarak kullanmaya başlayabilirler. Bu teslimat tarihi evin tutarına ya da taksitlerin miktarına göre değişiklik gösterecektir. Böylece kişiler peşinat ödemeden, ara ödeme yapmadan ya da yüklü borçların altına girmeden evinin sahibi olur.

Birevim’in Lisansı Var Mı?

Birevim lisanslı mı; BDDK tarafından onaylanmış bir lisans ile tüm işlemler gerçekleştirilir. Ayrıca lisansın yanında kişilerin güveni için farklı yöntemleri de bulunuyor;

  • Kişinin almak istediği araç ya da taşınmaz “Satılmaz” olarak belirtilir. Böylece istenen mülk kişiye verilecek teslimat süresine kadar bekletilir.
  • Planlama ve hesaplamanın yapılmasının hemen ardından karşılıklı bir sözleşme ve senet imzalanır. Bu sözleşme kapsamında Birevim’in yapılan tasarrufları haczedemeyeceği ve kötüye kullanmayacağı net bir şekilde belirtilir. Ayrıca bu senedin sonunda kişilerin hukuki olarak mülkünü alması sağlanıyor.

Birevim İle Tasarruflu Yatırım Nasıl Yapılır?

Birevim ile tasarruf yapmak isteyen kişilerin öncelikle Birevim şubelerine giderek dileklerini iletmesi gerekiyor. Bunun ardından uzman kişi ve mülk satın almak isteyen kişi ortak bir karar ile seçtiği mülkü belirler. Burada satın almak isteyen kişinin istekleri ve beklentisi ön planda tutulur.

Belirlenen mülkün ne kadar olduğu ve taksitlerin hesaplanması yapılır. Taksitler ortalama bir tutarda belirlenebileceği gibi kişinin bütçesine uygun olan rakama göre de belirlenebilir. Daha sonra ödeme planı oluşturulur.

Kişi ödeme planında ödeme günlerini kendi belirler. Özellikle maaş günü ardında ödemeler yapılarak kişilerin rahat bir şekilde ödeme gerçekleştirmesi sağlanır. Tüm ödemelerin ardından ise belirlenen teslimat tarihinde kişi artık mülkünün anahtarlarını alarak kullanmaya başlayabilir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

four − 3 =