15 June, 2024

Birevim Ev Araba Hesaplama Programı

Birevim’in en büyük avantajı kişilere sunduğu geniş ödeme ve hesaplama planıdır. Birevim hesaplama programı, kişilerin gelir durumu ve ödeme gücüne bağlı olarak hesaplanır. Böylece kişiler yüksek faizler ya da geri ödeme tutarı olmadan hayalindeki eve / arabaya sahip olabilir. Banka kredilerinden ya da borçlanmadan herkes tasarruf yöntemi ile dilediği eve ve arabaya sahip olabilir.

birevim faizsiz ev

Birevim Ödeme Planı Nasıl Hazırlanır?

Birevim hesaplama yapılırken öncelikle kişilerin satın almak istediği şey belirlenir. Kimi kişiler ev ya da iş yeri sahibi olmak isterken kimi kişiler de araba sahibi olmayı diler.

Birevim araba hesaplama;

 • Öncelikle kişinin satın almak istediği araba belirlenir. Arabanın ne kadar tutara satın alınacağı belirlenir. Burada alınmak istenen araba sıfır ya da ikinci el olabilir.
 • Kişinin ihtiyacı olan tutar belirlenir. Bu tutar kişinin bütçesine uygun olacak şekilde taksitlere bölünür.
 • Daha sonra kişi bu taksitleri ödemeye başlar. Kişinin taksit tutarına bağlı olarak arabasını ne zaman teslim alacağı belirlenir.

Birevim ev hesaplama ise;

 • Satın alınmak istenen ev belirlenir. Bu ev için satın almak isteyen kişinin ne kadar tutara sahip olması gerektiği belirlenir.
 • Bu işlemin ardından kişinin ödeyebileceği taksit tutarı belirlenir. Bu taksit tutarına göre bir ödeme planı oluşturulur.

Ödeme planı hesaplaması yapılırken kişiler peşinat ödemesi yapabilir. Bu durumda ana paradaki miktar azalacak ve kişi evine daha çabuk kavuşma fırsatı yakalayacaktır. Ancak peşinat ödemesi yapılması zorunlu değildir.

Örnek Araba Ve Ev Ödeme Tablosu

Birevim ile ev ya da araba satın almış kişinin örnek ödeme tablosu öncelikle şu şekillerde belirlenecektir; kişinin satın almak istediği kıymetlinin tutarı ve kişinin aylık olarak ödeyebileceği tutar. Örneğimizde kişinin 50.000 TL’lik bir araç aldığını, 5000 TL peşinat ödediğini ve aylık 750 TL taksit ödeyebileceğini düşünelim. Bu bilgilere bağlı olarak ortaya çıkacak Birevim örnek ödeme tablosu:

 • Ay: 750 TL
 • Ay: 750 TL
 • Ay 750 TL
 • Son olarak 60. Ay: 750 TL

Yani kişi ekstra hiçbir ödeme yapmadan yalnızca taksitlerini ödeyerek 60. Ay sonunda ödemesini bitirir ve aracının sahibi olur.

Birevim’de Ödemeler Nasıl Yapılır?

Birevim hesaplama tablosu ve ödeme planı oluşturulmasının ardından kişilerin aylık olarak belirlenen tarihte belirlenen tutarı Birevim’e yatırmaları önemlidir. Bu yatırma işlemi için;

 • Birevim işube kullanılarak online bir şekilde ödeme yapılabilir.
 • Doğrudan şubeye gelerek Birevim ödeme planı doğrultusunda ödemenizi yapabilirsiniz.

Birevim Ödeme Planında Yapılabilecek Değişiklikler

Birevim kredi hesaplama yapılırken farklı hususlarda değişiklik yapılabilir. Bu değişiklikler işlemin tamamlanmasının öncesinde ve sonrasında farklı şekillerde olabilir. Örneğin aylık olarak ödenemeyecek tutarın bir sonraki aya aktarılması ya da taksitin bir ay kaydırılması gibi seçenek bulunuyor.

Birevim araba hesaplama programı ya da ev hesaplamalarında kişiler peşinat ya da ara ödeme yapabilir. Ancak bu durumlar zorunlu değildir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

5 × two =