24 April, 2024

Birevim Sıra Tespiti Ne Zaman? Çekiliş Tarihi

Kendi evinizin anahtarını tuttuğunuzu hayal edin. Kapıyı açmak, içeri girmek ve “Bu ev benim” diyebilmek, ne büyük bir mutluluk!  İster şehirde bir daire ister banliyöde bir yarı veya kırda bir ev olsun. Yepyeni bir yuva umudunu her birimiz taşıyoruz. İstediğin gibi boyayabilirsin. İstediğiniz mobilya ve aksesuarları yerleştirin. Çocuklarınız için bir gelecek inşa edin. Senin gibi birçok insan şu anda bu rüyayı görüyor. Faizsiz finans şirketi olan Birevim, sıra tespitli çekişi ne zaman yapmaktadır?

birevim faizsiz ev

İlk evini satın almak isteyen çalışan genç insanlar, daha fazla alan arayan büyüyen aileler, kendi evine sahip olmak isteyen kiracılar… Bu nedenle, satın almanıza yardımcı olacak bir dizi plan sunuyoruz. Bir veya daha fazlası sizin için fark yaratabilir ve bu kapıyı sizin ve aileniz için güvenlik ve istikrarın kapılarını açabilir. Şimdi kendinize ait bir ev satın almanın en güvenilir yolu Birevim ’den bahsedelim.

Her 6 ayda bir sıra tespiti yapan firma 6 kişinin evini teslim alacağı tarihi belirlemektedir. Bu sistemde müşteri oldukça avantajlı olmaktadır.

Birevim Sıra Tespitli Sistemi

Sıra tespitli sistemde evinize kaçıncı sıradan sahip olacağınız noter huzurunda yapılan çekiliş ile belirlenir.  Adil şartlar oluşması için gerekli olan budur.  Çekiliş sonrası 6 kişinin evini teslim alacağı tarih belli olur. Çekilişler 6 ay ara ile yapıldığından her çekiliş sonrası 6 kişi belli olur.

Her 6 ayda bir yapılmasının sebebi ve avantajı nedir? Noter huzurunda çekiliş yapıldığından bahsetmiştik.

Her 6 ayda bir sıra tespiti yapılması ve 6 kişinin evini teslim alacağı tarihi belirlemesi müşterinin lehinedir.  Örnek vermek gerekirse; 100 kişinin yer aldığı bir tasarruf programı olsun.   100 ay kimin hangi ay evini teslim alacağı bir kerede belirlenmiş olsaydı, bazı avantajları kaçırmış olabilirdiniz.

Birevim’i sunduğu 6 ayda bir yapılan çekiliş avantajları şunlardır.

  • evinin teslim tarihi belli olmayan müşteriler girmiş oldukları evin değerini yükseltebilme hakkını saklı tutar.
  • taksit tutarında güncellemede düzenleme gibi bazı imkanlardan yararlanma.
  • 6 ayda bir yapılma sebeplerinden biri de ev sahibi olma heyecanlarını diri tutmalarıdır.
  • Her ay yapılsa diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bu şekilde 100 kişilik bir grupta her ay yapılan çekiliş müşterileri psikolojik açıdan yıpratabilir.

Yapılan uygulamanın detayları nelerdir?

Noter huzurunda yapılan işlem sıralamadır. Aslında çekiliş ya da kura değildir. Çekiliş aslında belli bir grup içinden belli oranda kişinin seçilmesi demektir.  Yani 100 kişilik grupta bir kişi evini alır diğerleri yani 99 kişi alamaz gibi bir algı oluşur.  Oysa Birevim ile herkes sıralama sistemi ile evine sahip olur. Kim hangi ay Birevim ‘den evini alacak bunu sıralamasıdır.

Birevim avantajlı sistemlerine dahil olmak için web sitesi üzerinden kayıt girebilir ya da direk siz irtibata geçebilirsiniz.  Sıra tespitleri gruplara göre her 6 ayda bir yapılmaktadır. Süre grubun başladığı zaman baz alınarak geçen 6 ay olarak hesaplanmalıdır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

eighteen + nineteen =