18 May, 2024

Birevim, Tasarruf Yöntemi Sayesinde Konut Alımlarını Artırdı

Kendine özgün tasarruf yöntemi sayesinde vatandaşların ev sahibi olmasını kolaylaştıran Birevim, alt ve orta gelirli vatandaşların faizsiz şekilde ev sahibi olmasına olanak tanıyor.

birevim faizsiz ev

Kredi ve mevduat faizlerinin artması, gayrimenkul sektöründe sıkıntıların yaşanmasına sebep oldu. 2018 itibarıyla aylık bazda ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1,68, konut kredisi faiz oranı yüzde 1,22 ve taşıt kredisi faiz oranı ise yüzde 1,51 seviyesine yükseldi. Hal böyle olunca ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar başka yöntemleri araştırmaya başladı.

Kendine özgün tasarruf yöntemiyle vatandaşları ev sahibi yapan Birevim, peşinatı olmayan faiz ödemek istemeyen vatandaşları kolaylıkla ev sahibi yapıyor. Günümüzde artan faizler sebebiyle birçok vatandaş Birevim’in sunduğu yöntemlere yöneliyor. Finans kuruluşlarının her 10 kredi başvurusundan 6’sını reddediyor olması da yine vatandaşları faizsiz yöntemlere yönlendiriyor.

Birevim faiz yükünü ortadan kaldırıyor!

Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çifti, toplumun büyük çoğunluğunu oluşturan orta ve alt gelir grubundaki vatandaşların tasarrufa dayalı faizsiz ev alma modeli sayesinde rahatlıkla ev sahibi olabileceklerini kaydetti. Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çifti: “Kişiler kendi tasarruflarıyla ev sahibi oldukları için başka bir kurum tarafından finanse edilmiyorlar. Hal böyle olunca faiz yükü ortadan kalkmış oluyor. Birevim’in tasarrufla faizsiz modelinde oluşan tüm fayda ise tekrar tasarruf sahiplerine dönüyor. Örneğin, 200 bin TL değerinde bir ev sahibi olmak isteyen kişi kredi kullandığı zaman 180 bin TL fazladan faiz ödemesi yaparken toplam ödemesi 380 bin TL oluyor. Ayrıca kredi kullanılması durumunda 3.167 TL aylık taksitler ödemek zorunda kalıyor. Birevim’in tasarrufa dayalı faizsiz modelinde ise 200 bin TL değerinde bir ev için hiç fark ve faiz ödenmezken aylık taksitler evini teslim almadan önce 833 TL, evini teslim aldıktan sonra ise 1633 TL oluyor. Kişi evini Birevim modeliyle hem uygun taksitlerle alırken, hem de hiç faiz veya vade farkı ödemiyor” diye konuştu.

birevim
Paylaş