18 April, 2024

Birikim Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Ev sahibi olmak herkesin hayalleri arasındadır. Krediyle ev satın almak için ev değerinin en az yüzde 20’sini bankaya ödemeniz lazımdır. Kalan tutar ise kişinin isteğine bağlı olarak taksitlendirilerek kira öder gibi ev sahibi olunabilir. Son günlerde konut hesabı açmak gibi para biriktirme yöntemleri de kişilerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Devlet bu konuda vatandaşlara yardımcı olurken, konut hesabı üzerinden konut sahibi olmayı daha kolay hale getimektedir. Bu yöntemde birikim yapma yolları arasında sayılırken, bu yöntem aracılığıyla devletten 15 bin TL tutarında yardım alınabilmesi mümkün hale gelir.

birevim faizsiz ev

Öte yandan birikim yapma konusunda tercih edilen diğer seçeneklerden biride birikim hesabı açmaktır. Bu yöntem birikim yapmayı düşünen kişilere önemli fırsatlar tanır. Özellikle uzun zamanlı birikim yapmak isteyenler için bu yöntem sıklıkla tavsiye edilir. Hesaba uygulanan faizde birikimin kazançlı bir hale gelmesine neden olmaktadır. Birikim hesabı açmak için daha avantajlı olacak bankayı kısa bir araştırma sürecinin sonucunda keşfedebilirsiniz. Yüksek faiz imkanı sunan bankalar sayesinde birikimlerinizi daha kısa süre içinde değerlendirme şansı elde edersiniz.

Birikim Nasıl Yapılır?

Birikim yapmaya başlamak için öncelikli olarak hedefinizi belirlemeniz önemlidir. Temel amacı belirleyerek birikim yapmayı daha kolay hale getirebilirsiniz. Gelirinize bağlı olarak biriktirmek isteyeceğiniz rakamı belirlemeniz gerekir. Aylık gelirinizin yüzde yirmisini birikim, yüzde otuzu kişisel ihtiyaçlar, yüzde ellisini ise temel ihtiyaçlar olarak ayırabilirsiniz. Hedeflere daha hızlı bir şekilde erişim sağlamak için aylık gelir ve giderlerinizi doğru şekilde belirlemeniz lazımdır. Evinize yapılan tüm harcamaları gözden geçirerek lüzumsuz olarak görülecek harcamalara son verin. İnternet, abonelikler vs. gibi ödemeleri kontrol ederek kullanmadığınız hizmetlere para ödemeyi durdurun. Aynı zamanda aylık keyfi ihtiyaçları birikim süresi boyunca kısıtlamayı düşünebilirsiniz. Özellikle birikim dönemi sona erene kadar bu tarz kişisel zevkleri bir kenara bırakmanız birikim işini daha kolay hale getirecektir. Bütün bunları yapmak için ailenizle birlikte kısa bir bütçe toplantısı yapmanız yerindedir.

Birevim Kiradan Kurtarıyor!

Ev sahibi olmayı daha kolay hale getirmek için karşınıza avantajlı yöntemler çıkacaktır. Birevim bunlar arasında bulunurken, ev sahibi olmayı her zamankinden daha cazip hale getirir. Birevim kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlerin yeni gözdeleri arasındadır. Bu sistemde faiz, ara ödeme gibi çeşitli zorunluluklar yoktur. Birevimin kendine özgü konut satın alma projesinde peşinat zorunlu değildir. Bu sistemde dilerseniz peşinat ödemesi yaparak ev ödemelerinin daha erken tarihlerde bitmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda ara ödeme yapmakta bireylerin kendi tercihlerine bırakılmakta olup, ara ödeme zorunlu tutulmadan ev sahibi olunabilmektedir. Birevim’in diğer avantajı ise taksit sayısını bireylerin kendi tercihlerine bırakmasıdır. Bu sayede aylık gelirinize bağlı olarak dilediğiniz taksit sayısı üzerinden konut sahibi olma şansı edinirsiniz.

Bu sistem 60, 80, 120, 360 veya 480 gibi taksit seçenekleri sunarak ödemelerin ekstra kolay hale gelmesine yardımcı olur. Birevim diğer ev alma yöntemlerinden çok daha kısa süre içinde ev sahibi olmanızı sağlar. Özellikle yeni evinize vakit kaybetmeden ulaşmak isterseniz, Birevim’in size özel fırsatlarını hemen incelemeye başlayabilirsiniz. Her bütçeye hitap edecek bir ödeme profili sunan bu adres kendi evinize kira öder gibi ulaşmanıza imkan sağlar. Bu sayede Birevim sayesinde kiracı olmanın zorluklarını geride bırakabilir, kendi evinizin keyfini sürmeye başlayabilirsiniz. Düşük, orta veya yüksek gelirli olmanızın herhangi bir önemi olmadan Birevim herkesin uygun şartlar altında ev sahibi olmasına imkan tanıyan özel bir seçenektir.

birevim
Paylaş

6 Comments

 1. Gözde Yılmaz Reply

  Birikim yapmak gerçekten çok zor ancak şu pandemi sürecinde bir nebzede olsa birikim yapabildi millet

 2. Abdullah Korkmaz Reply

  Birikim yapmak şu pandemi döneminde herkesin biraz da olsa başarabildiği bir şey, bu süreci böyle devam ettirip gereksiz harcamaları düşürüp güzel bir yatırım yapabiliriz

 3. Metin Yalçın Reply

  Birikim yapmak gerçekten çok önemli ve günümüzde çok daha önemli, bende biraz birikim yapma gayretindeyim pandemi bahanesiyle

 4. İsmail Çelik Reply

  Birikim herkesin yapmak istediği ancak yapamadığı bir şey bence, bir çoğumuz gelirimizin büyük kısmından fedakarlık ettik bu pandemi sürecinde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

12 − 5 =