21 May, 2024

Birikimevim Kentsel Dönüşüm İçin Etkili Bir Model Sunuyor

Birikimevim müteahhit ve ev sahiplerine kapsamlı bir çözüm önerisi sundu. Vatandaşlar, Birikimevime ait yürütülen proje kapsamında, standart bir evin dönüşüm masrafları için 2.000, 3.000 veya 4.000 TL karşılık ödeyerek, kentsel dönüşüme dahil olması gereken konutlarını yenilme imkanı bulacaklar.

birevim faizsiz ev

Birikimevim’le Vatandaşlar Konut Yenilemede Diledikleri Müteahhitle Anlaşma Sağlıyor

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığının verilerine göre en kısa sürede kentsel dönüşüme dahil edilecek olan 1,5 konut olduğu tespit edildi. Diğer yandan Türkiye genelinde 6,7 milyon adet yüksek riskli konut olduğu belirlendi. Bu verilerden yola çıkarak Birikim ev, vatandaşların 50-60 aya varan süreler kapsamında ödemlerini tamamlayabilecekleri ve konutlarını yenileyebilecekleri bir projeye imza atarak, kentsel dönüşüme ilişkin önemi vurguladı.

Birevim tarafından, 2 bin TL’den 4 bin TL’ye kadar düşük masraflar ödeyerek projelere dahil olan vatandaşların evlerinin,  ev sahiplerinin seçtiği ve Birikimevin bu yönde anlaşma sağladığı müteahhitlerin yardımı ile 1 sene içerisinde yenilenmeye başlandığı aktarıldı. Toplam 30 aylık dönemde ise evlerin teslim koşullarının gerçekleştirildiğine değinildi.

Birikimevim Kentsel Dönüşüme Destek Olan Projesine Değindi

Birikimevim Yönetim Kurulu Başkanı Osman Telli, Türkiye’deki kentsel dönüşüm gerekliliklerine çözüm odaklı yaklaştıklarını, Belediyelerin ilave imar ve kat karşılığı yöntemleri ile getirdiklere çözümlere ek olarak vatandaşların diledikleri zaman evlerini yenilebilecekleri yeni bir model getirdiklerini belirtti.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

seventeen − 16 =