24 April, 2024

Bursa’da kentsel dönüşüm başlıyor

Türkiye’de kentsel dönüşümün en hızlı yürüdüğü Bursa’da çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor. Bursa Yıldırım Belediyesi Esenevler Mahallesi’nde 95 dönüm alanda kentsel dönüşümün yapılacağını duyurdu.

birevim faizsiz ev

Yıldırım ilçesinde devam eden çalışmalara Esenevler Mahallesi de eklendi. Dönüşümün uygulama imar plan taslaklarının tamamlandığı Esenevler Mahallesi’nde 384 yapı yenilenecek. Kentsel dönüşüm Türkmenbaşı Caddesi, Elmas Sokak, Konuk Sokak ve Etiler Sokak arasında kalan bölgeyi kapsayacak.

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, kentsel dönüşüm projeleri hakkında yaptığı açıklamada “Dönüşüm projelerimizin felsefesini insan ve vizyon odaklı kentsel gelişme, çevre ve kültür değerlerinin korunması, kentsel, kurumsal ve kültürel dönüşüm ile planlama ve altyapı ilişki sistemi gibi unsurlar oluşturuyor. İnsanlarımızın tüm beklentilerine yanıt verecek şekilde yaptığımız projelendirme çalışmaları esnasında, 50 yıl sonrasını göz önünde bulundurarak planlama yapıyoruz. Bunu yaparken, insan ve doğa arasındaki dengeyi unutmadan, geçmişimizin izleri olan kültürler değerlerimizi koruyan, şehri olduğu kadar, insanları da dönüştüren, altyapı sorunları çözüme kavuşturulmuş bir ideal şehir oluşturuyoruz” dedi.”

Projenin 94 bin 900 metrekare alanda uygulanacağını söyleyen Başkan Edebali vatandaşların yaşam kalitesini arttırmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

birevim
Paylaş