Kentsel Dönüşüm

Büyükçekmece’de 3.000 konutta kentsel dönüşüm başlıyor

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, ilçede 3.000 konutluk kentsel dönüşümün planlandığını belirtti.

birevim-reklam

Yeni projelerle gelişimini sürdüren Büyükçekmece’de gayrimenkul sektörünün temsilcileri bir araya geldi. Büyükçekmece’nin ihtiyaçlarının ve sorunlarının ele alındığı toplantıda Başkan Akgün ilçede 3.000 konutluk kentsel dönüşümün planlandığınının müjdesini verdi.

HEDEF 30 BİN VİLLA

90’lı yıllarda yazlık bölge olarak tabir edilen ilçede 17 bin villa bulunuyor ve 30 bin villa da yapılması planlanıyor. Yatırımların devam ettiği ilçede 1000 yat kapasiteli marina, 500 dönüme kurulan film platosu ve deniz üstüne 5 yıldızlı otelin inşaatları bulunuyor. İlçede kentsel dönüşümle 3.000 evin yenilenmesi bekleniyor.

YAZIN NÜFUS ARTIYOR

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, 118 kilometre alana sahip Büyükçekmece’nin bir tarafının göl bir tarafından ise deniz manzaralı olduğunu söyledi. 1986 yılından bu yana Büyükçekmece ilçesine hizmet ettiğini dile getiren Başkan Akgün, “O günlerde yaklaşık 25 bin olan nüfus bugün 350 bin. Yaz aylarında ise 1 milyonu aşıyor” dedi. Bölgenin tamamının imarlı olduğunu, gecekondu ve kaçak yapılaşmanın olmadığını belirten Başkan Akgün, kişi başına da 150 metrekare yeşil alan düştüğüne dikkat çekti.birevim-sabit-reklam
Benzer Yazılar
Kentsel DönüşümKonut Kredisi

Kentsel Dönüşüm Kredisi Nasıl Alabilirim?

Kentsel Dönüşüm

Türkiye'de Kentsel Dönüşüm Yapılan İller

Kentsel Dönüşüm

Strateji Planına Uyan Dönüşümlere İzin Var

Kentsel Dönüşüm

İzmir'de Kentsel Dönüşüm Başlıyor