18 April, 2024

Denizbank Satılık Gayrimenkuller

Bankalar kredi vermek için bir takım şartlar belirtmektedir. Konut kredisi veren bankalar da aynı şekilde bu kredi için bir takım şartlar sunmaktadır. Denizbank gayrimenkul satışı için banka kendi sistemine göre bir takım kurallar belirtir. Banka müşterileri ya da bu bankadan gayrimenkul almak isteyenler de şartlara göre karar vermektedir.

birevim faizsiz ev

Denizbank Gayrimenkulleri Hangi Şartlar İle Satıyor?

Satış için oluşturulan şartlar bankanın istemesi halinde değişebilir. Bu şartların yanı sıra alınan gayrimenkulün satılıp satılmama kararı tamamen Denizbank’a ait bir karardır. Kişi bankanın gayrimenkullerini görüp beğendikten sonra bankaya bir teklif verir. Bankaya teklif veren kişi gayrimenkulü bu şekli ile kabul ettiğini belirtir.

Denizbank yapılan satış sonrasında ortaya çıkan hiçbir sorundan mesul değildir. Bu satış işlemleri açık artırma şeklinde yapılmaktadır. Gayrimenkuller için en fazla değeri verenler alımı yapar.  Yapılan açık artırmada bazen bedel eşitliği de söz konusu olmaktadır. Böyle durumlarda kaparo ilk olarak kim tarafından yatırılırsa mülkü de o alır.

Gayrimenkul Satışları Nasıl Bir Süreçte İlerler?

Denizbank tarafından tüm bedeli ödenen mülkler için herhangi bir değerlendirme dikkate alınmaz. Satışı gerçekleşen bir mülk için daha yüksek bir teklif sunulsa da banka bu teklifi kabul etmez. Aynı şekilde kaparosu alınan bir mülk için de hiçbir şekilde satış işlemi değişmez. Fakat Denizbank tarafından kapora yatış tarihini kaçıran kişinin hakkı saf dışı bırakılır. Böylece mülk yeniden satışa çıkar.

Yapılacak olan satış işleminde mülk için tapu devri yapılmaktadır. Yapılacak olan ödeme ise bu devrin sonunda gerçekleşir. Bu esnada yapılacak olan ödeme için KDV bile dahil edilemez. Denizbank KDV müellifi olmayan bir bankadır. İşlemde alım satım harcı ise Denizbank ve müşterisi tarafından ikiye bölünerek ödenmektedir. Ayrıca mülkü edinecek kinin adresi açık ve net şekilde bildirilmelidir.

Denizbank nasıl Gayrimenkuller Satar?

Denizbank internet üzerinden hizmet veren bankalardan biridir. Bankanın satışa çıkardığı mülkler ile ilgili bilgi banka şubesinden de alınabilir. İnternet üzerinden hakkımızda kısmına giriş yapılır. Burada yer alan Gayrimenkul& taşıt Aracı ve Ekipmanlar bölümü sizi hedefinize ulaştıracaktır. Satılık mülkler için il ya da ilçe olarak da sıralama yapılmaktadır. Ayrıca herhangi bir mülkü almak isteyenler iletişim bölümünden teklif de sunabilir. Burada prosedür kısmını iyi okumak önemlidir.

Sadece mülk edinmek isteyenler için değil aynı zamanda taşıt edinmek isteyenler de bankanın bu bölümünden yardım alabilir. Alınan yardım sonrasında ise kısa sürede istenen sonuca ulaşılır. Satış sonrasında Denizbank tarafından tapunun devredilme süreci en az 10 gün içinde gerçekleşir. Ayrıca teklif sahibi bazı durumlarda mülk alımından vazgeçebilir. Denizbank bu durumlarda mülk bedelini faizsiz olarak alıcıya yeniden ödemek zorundadır. En yüksek miktarı verecek olan kişi için satış gerçekleşir.

birevim
Paylaş

6 Comments

 1. Aslı Yüksel Reply

  Denizbank’tan bir tanıdığım ev satın aldı ve çok karlı olduğunu söyledi, ancak belli bir teminat bedeli ödememiz gerekiyor galiba

  1. Birevimolsa Reply

   Merhaba Ayça Hanım,
   Banka tarafından satılan bu gayrimenkuller diğer gayrimenkullere kıyasla daha uygun fiyata satılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

fifteen − fifteen =