411 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Ev ve Dekorasyon

Dünyanın en güzel 10 prefabrik evi

Prefabrik evleri, Marmara depreminden sonra depremzedelere verilen evler olarak tanıdık. Prefabrik evlerle ilk o zaman tanıştık. Bu evler genellikle bir ailenin barınabileceği büyüklüğe ve özelliklere sahip. Kullanım kolaylığı ve maliyet düşüklüğü sebebiyle ülkemizde kullanımı yaygınlaştı. Bağ ve yayla evlerinde, yazlık bölgelerde prefabrik evlere sıklıkla rastlayabiliriz. Peki ülkemizde görmeye alışkın olduğumuz prefabrik evlerin dünyadaki örnekleri nasıl? İşte dünyanın en güzel 10 prefabrik evi…

Kuzey Avrupa’da bulunan bu prefabrik ev kullanıcısına lüks olanaklar sunuyor. 19 metrekarelik alana inşa edilen ev aynı zamanda çevre dostu.

 

Washington’daki Granite Falls tepesine konumlandırılan prefabrik ev, doğayla iç içe bir yaşam sunuyor. Elektrik, su veya karayolu bağlantısı olmayan bu evin dışı çelik bir duvarla korunuyor. Doğaseverler için oldukça ideal.

 

En beğenilen tasarım olarak karşımıza çıkan bu ev olağanın dışında betondan inşa edilmiş. Siyah camların kullanıldığı evde beton ve ahşap bir arada kullanılmış.

 

İsviçre’deki Ren Nehri’nin kenarına inşa edilen bu prefabrik ev modern tasarımıyla gören herkesi büyülüyor.

 

Kelebek çatılı evler olarak proje için inşa edilen Tokyo’daki prefabrik evler, yağmur suyunu biriktirebilen ve çatısında doğal havalandırması olan evler.

 

Lüks bir yazlığı anımsatan İtalya’daki bu prefabrik ev zarif tasarımıyla görenleri büyülüyor.

 

Huron Gölü üzerinde bulunan bu ev kullanıcısına göl manzarasının keyfini yaşatıyor. Gelgit hareketleriyle su seviyenin değiştiği bu alanda, evin altına çelik dubalar yerleştirilerek hareket ettirilmesi amaçlanmış.

 

Kazıkların üzerine inşa edilen Maryland adası kıyılarında bulunan bu ev, sıcak ve soğuklardan etkilenmeyecek şekilde tasarlanmış.

 

Kaliforniya’daki modüler tasarımlı bu prefabrik evde yüksek mimari teknolojileri kullanılmış.

 

En görkemli tasarımlardan biri olan bu prefabrik ev çevresel faktörlerden etkilenmeyecek şekilde tasarlanmış. Çevre dostu olan bu evde yağmur suyunu dönüştürebilen ve güneş enerjili ısıtma sistemi bulunuyor.

Benzer Yazılar
Ev ve Dekorasyon

Küçük Evler için Akıllı Çözümler

Ev ve Dekorasyon

Eviniz ne kadar akıllı?

Ev ve Dekorasyon

Nefes kesen yapılarıyla dünyanın en güzel yüzen evleri

Ev ve Dekorasyon

Dünyanın en şık iç mimari tasarımları