24 April, 2024

Dünyanın en şık otel iç mimari tasarımları

Klasik otel odasından daha fazlasını isteyenler için tasarımcılar bir sürü projeye imza atıyor. Özellikle lüks oteller mimari anlamda farklılıklarını ortaya koymak için şık tasarımlarını ziyaretçilerin beğenisine sunuyor. Dünyanın en şık otel iç mimari tasarımlarını sizler için derledik.

birevim faizsiz ev

1- Burj Al Arab Hotel

Dünyanın en uzun ikinci oteli olma özelliği gösteren Burj Al Arab Hotel, Dubai merkezde yer almaktadır. Yelken şeklindeki dış mimarisinin yanı sıra iç mimaride de oldukça lüks detaylar yer almaktadır. Burj Al Arab Hotel, denizin üzerinden geçen bir köprü ile anakaraya bağlanmaktadır.

2- Liberty Hotel

ABD’nin Boston eyaletinde bulunan Liberty Hotel, 150 sene boyunca Boston’daki suçlulara hizmet eden bir hapisanenin restore edilmesiyle hizmete açıldı. Geçmişin izleriyle günümüzdeki modern tasarımların birleştirildiği otelde hapisanenin tuğla duvarları, demir parmaklıkları hala orjinal haliyle kullanılmaktadır.

3- Igloo Village Hotel

 

Finlandiya’da bulunan bu muhteşem otel sadece kar ve buz kullanılarak inşa edildi. Harika mimarisi sayesinde otel müşterileri soğuktan etkilenmeden, yattıkları yerden muhteşem kuzey ışıklarını ve kar manzaralarını izleme imkanına sahip olabiliyor.

4- Das Park Hotel

 

Avusturya’daki Das Park Hotel ilginç oda tasarımları ile konukların ilgisini oldukça çekiyor. Betondan yapılmış odalarda standart olarak çift kişilik bir yatak, yatak yanında ahşap bir konsol ve bir gece lambası bulunmaktadır.

5- Hotel Marques de Riscal

1858 yılında eski bir şaraphanenin yeniden revize edilmesiyle inşa edilen otel İspanya’da bulunuyor. Gümüş, altın ve pembe renkli şeritler halinde, titanyum levhalardan yapılan otel ilginç cephe tasarımı ile tanınmaktadır.

birevim
Paylaş