18 July, 2024

Düşük Maliyetli Ev Dekorasyon Fikirleri

Herkes yaşadığı evin, kendi kişiliğini yansıtmasını, göz zevkine uygun olmasını ve misafirlerine karşı hoş görünmesini ister. Bu amaçla satın almak istediğiniz dekoratif malzemeler gereğinden fazla maliyetli olabilir. Bizim istediğimiz kesinlikle bu değil. Biz kendi evimizi, kendimiz dekore edeceğiz. Hem de bunu cep yakmayan türden yapacağız.

birevim faizsiz ev

Evinizi tekrar dekore etmeye karar verdiğinizde, karşınıza çıkan bazı aşamalar olacaktır. Evinizin hangi bölgesini dekore etmeye karar verdikten sonra, bu işlemi nasıl daha hesaplı hale getirebiliriz, bunu inceleyeceğiz.

Ahşat Paletler Kullanmak

 • Ahşap paletler, hem maliyetiyle, hem kullanım rahatlığıyla, hem de fonksiyonuyla, düşük maliyet ile ev dekore etmek isteyenler için liste başı olabilecek nitelikte bir malzeme.
 • Ahşap paletleri evin farklı bölümlerinde gayet işlevsel bir şekilde kullanabilirsiniz. Ahşap paletler sayesinde, oturma odası için orta sehpa, yemek masası, koltuk ve köşe takımları, kitaplık gibi ihtiyacınıza uygun nesneleri, hem daha kişisel hemde daha eğlenceli hale getirerek, düşük maliyetli bir şekilde yaratabilirsiniz.
 • Yapmak istediğiniz nesne tamamlandıktan sonra, tamamen kişisel zevklerinize göre bunları LED ışıklarla süsleyebilir, sprey boya veya diğer boyalarla kolayca boyayabilir, evinize tamamen yeni bir ışık kazandırabilirsiniz. Bu sayede eviniz, sizi daha iyi yansıtır konuma gelecektir.

Eski Kavanoz ve Sürahiler

 • Mutlaka hepinizin evinde, kullanım ömrünü tamamlamış ve artık ‘atılmayı’ bekler vaziyette bekleyen kavanoz veya sürahiler vardır. Bu ‘atık’ları yok etmek yerine, biraz yaratıcılık ve biraz da kişisel zevk ile evinize yeni bir renk katacak dekoratif eşyalara dönüştürebilirsiniz.
 • Kavanozların dışını dilediğiniz biçimde boyadıktan sonra, üstünde çeşitli süslemeler yaparak ve biraz da yaratıcılığınızı konuşturarak, atılmayı bekleyen çöp olarak görülen bu malzemeleri, evinize yeni bir ışıltı katacak vazolara ve saksılara çevirebilirsiniz.
 • Elinizde benzer veya yan yana olması halinde birbiriyle uyum içinde olduğunu düşündüğünüz kavanozlar mı var ? Bu kavanozları yaratıcılığınızı kullanarak birer avizeye dönüştürebilirsiniz. Bunun için sadece kavanoz kapaklarına uygun delikleri açmak ve içerisine dilediğiniz renkte ampuller yerleştirmeniz gerekmektedir. Bu sayede sizin oluşturduğunuz dekoratif malzemeler, sizin kişiliğinizi misafirlerinize daha iyi yansıtacaktır. ,
 • Benzer amaçla daha önce kullandığınız ve ömrü tükenmiş olan konservelerinizi, meşrubat şişelerini yine kişisel beceri ve kişisel zevkinizi katarak eviniz için harika dekoratif malzemelere dönüştürebilirsiniz.
 • Dışını dilediğiniz renklerde boyadıktan sonra, içerisine çiçek de ekebilirsiniz, boş da bırakabilirsiniz. Bu tamamen sizinle ilgili bir konu. Zevklerinize kulak verin ve evinizi baştan dizayn edin.

Hatıra Köşeleri

 • Evinizin duvarlarına, salonunuza, kişisel odanıza veya koridorlara, sevdiklerinizin ve sizin basılı olduğu fotoğrafları, dilediğiniz gibi yerleştirmek güzel olmaz mıydı ?
 • Bu ‘Hatıra Köşeleri’ sayesinde sevdiklerinizin her zaman gözünüzün önünde olmasını sağlayabilirsiniz. Evinize bambaşka bir atmosfer kazandıracak bu köşeler sayesinde kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.
 • Bu köşelere dilediğiniz gibi süslemeler, ışıklandırmalar yapabilirsiniz. Tüm bunları yaparken siz de fark edeceksiniz ki size gayet düşük bir maliyete mâl olacak.
birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

17 − 10 =