18 April, 2024

Düşük Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Taksitle ev almak isteyenler için çekilişle ev sahibi olma avantajını sağlayan sistemler bulunmaktadır. Kişiler bütçelerine göre aylık taksitler halinde, ister peşinat ödeyerek isterlerse peşinatsız gruplara dahil olarak ev sahibi olabilirler. Firmaların sunmuş olduğu çekilişle ev sahibi olma sisteminde aylık taksitlendirmelerle, vade farkı uygulanmadan ve faizsiz bir şekilde ev alma imkanı mümkündür. Her ay bir kişi istediği eve kavuşma imkanına sahiptir. Çekilişler noter huzurunda yapılmaktadır. Sistemde 40, 60, 80, 100 ve 120 kişilik gruplara dahil olarak senetle ev satışı yapılmaktadır. Sisteme dahil olarak ev almak isteyenlerin bir defaya mahsus olmak üzere organizasyon ücreti ödemeleri gerekmektedir.

birevim faizsiz ev

Taksitle Ev Alma Sistemleri Güvenli midir?

Her ay bir kişinin ev sahibi olduğu taksitle ev alma yöntemi günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Çekilişlerin noter huzurunda yapılıyor olması, bu sistemin yaygın olarak kullanılmasında etkendir. Taksitle ev almanın mümkün olduğu bu yöntemde kişiler dahil oldukları grupların yarısına geldiklerinde ev sahibi olurlar. Örneğin 80 ay vadeli ev aldıklarında 40. taksitlerini ödediklerinde ev alınma sırası kendine gelmektedir. Sabit taksitler halinde vade farkı uygulanmadan faizsiz ev almak isteyenlerin en çok tercih ettiği yöntemdir. Bankalar, faiz sistemiyle çalıştığından faize bulaşmak istemeyenler daha çok bu sisteme yönelmektedir.

Taksitle Ev Alma Sisteminde Peşinat Ödenir Mi?

Taksitle ev alma sisteminde isteğe bağlı olarak peşinatlı ve peşinatsız seçenekler mevcuttur. Bir miktar peşinat verildiğinde taksitler de o oranda düşmekte ve tüketiciler ödemelerde sıkıntı yaşamadan ödeme yapabilmektedir. Ev almak için başvuran kişiler ödemelerindeki peşinatı kendileri belirler ve kalan miktara göre vadelerini de kendileri belirleyerek ev alma grubuna dahil olurlar. Peşinat ne kadar yüksek olursa evi teslim alma süresi de buna bağlı olarak erken olacaktır. Kirada olanlar için peşinatı yüksek tutarak bir an önce ev sahibi olmak avantaj sağlayacaktır. Peşinat ödenmediğinde vade sayısındaki ödemelerin daha yüksek olacağı da dikkate alınmalıdır. Organizasyon ücretinin dışında herhangi bir ücretin ödenmediği bu sistem konut sahibi olmak isteyenleri hayallerindeki eve kolayca kavuşturmaktadır.

birevim
Paylaş