Güncel Haberler

Emekli maaşları bayramdan önce ödenecek mi?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, emekli maaşlarının bayramdan önce ödenmesi için çalışma başlattıklarını belirtti.

birevim-reklam

Katıldığı bir televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bayramdan önce emekli maaşlarının ödenmesi için çalıştıklarını belirtti. Müezzinoğlu “Bayramlar emeklilerimiz için çocukları, torunları sevindirme günüdür. İnşallah maaşları bayramlardan önceki günlerde alabilecekler.” dedi.

KIDEM TAZMİNATINDA YENİ SİSTEM

Çalışanların yüzde 85’inin kıdem tazminatı konusunda mağdur olduğunu belirten Müezzinoğlu, kıdem tazminatında hakkaniyet, güvence ve şeffaflığın olduğu yeni bir sistemi getirmek istediklerini söyledi.

Bakan Müezzinoğlu, mevcut kıdem tazminatı sisteminden memnun olanların yeni sisteme geçmeme hakkına sahip olacaklarını, bunu çalışanın tercihine bırakacaklarını bildirdi.

Bakanlık olarak kıdem tazminatına ilişkin yeni sistemle ilgili taslağı tamamladıklarını bildiren Müezzinoğlu, taslağın Başbakanlıkta olduğunu, burada son şeklinin verilmesinin ardından sendikalarla paylaşılacağını kaydetti.

Emekli Maaşları Ne Zaman Yatacak? SGK’dan Açıklamabirevim-sabit-reklam
Benzer Yazılar
Güncel Haberler

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri 2020 - Saat Kaçta Açılıyor, Kapanır?

Güncel Haberler

Yapı Kredi Çalışma Saatleri 2020 - Saat Kaçta Açılıyor, Kapanır

Güncel Haberler

Vakıf Bank Çalışma Saatleri 2020 - Saat Kaçta Açılıyor, Kapanır?

Güncel Haberler

Türkiye Finans Çalışma Saatleri 2020 Saat Kaçta Açılıyor, Kapanır?