Güncel Haberler

Emeklilere tatil müjdesi!

Milyonlarca emekli bu yaz hem ucuz tatil fırsatı hem de maaş zammı yakalayacak.

Türkiye’de 11.5 milyon emekli yaşıyor. Bakanlığın emeklilere yönelik yaptığı çalışmayla bu yaz emekliler için güzel geçecek. 2017 yılının ikinci yarısında emekliler hem maaş zammı hem de fark alacaklar. Ayrıca emeklilere özel tatil fırsatı da yapılan çalışmalar arasında. Açıklanan enflasyon rakamlarına göre; memur emeklisine yüzde 4 +1.34, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ise yüzde 4.34 zam uygulanması öngörülüyor. Tutarın kesinleşmesi için 3 enflasyon verisi daha beklenecek. %4.34 zam ile en düşük maaş; 2000’den önce emekli olan SSK’lılarda 1.402 TL’den 1.463 TL’ye, 2000’den sonra emekli olan SSK’lılarda 836 TL’den 872 TL’ye, Bağ-Kur esnaf emeklilerinde 1.218 TL’den 1.271 TL’ye çıkacak.

Emeklilerin uygun fiyatlarla tatil yapması için hazırlanan proje de bu yaz başlıyor. Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; turizmciler ve THY yetkilileri ile görüşüldüğünü, projenin Eylül, Ekim ve Kasım aylarını kapsayacağını belirtti.

NASIL HESAPLANIYOR

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş zamları yılda iki kez yapılıyor. Ocak ve Temmuz aylarında ortaya çıkan 6 aylık enflasyon zam olarak maaşlara ekleniyor. Memur emeklileri ise toplu sözleşme ile birlikte oluşursa enflasyon farkı alıyor.

Kaynak:Takvim

Benzer Yazılar
Güncel Haberler

Faizsiz Ev ve Araba Alma Sistemleri Nasıl İşliyor?

Emlak & Konut HaberleriGüncel Haberler

Elazığ’a TÜGVA ve Birevim’den İcathane Atölyesi

Güncel Haberler

Eminevim'den BB Erzurumspor'a Şampiyonluk Prim Desteği

Güncel Haberler

Katılımevim’den Gebzespor’a Sponsorluk Desteği Açıklaması