16 June, 2024

Emlak Konut 5 dev proje için düğmeye bastı

Emlak Konut GYO, Haziran ve Temmuz ayında İstanbul Riva, Zeytinburnu, Tuzla ve İzmir Alsancak’ta bulunan 5 dev proje için düğmeye bastı.

birevim faizsiz ev

Emlak Konut GYO, aralarında Galatasaray’ın Riva’daki arazisi ile Tariş Kooperatifler Birliği’nin İzmir Alsancak’taki arazisinin de olduğu 5 dev projeyi ihaleye çıkarmaya hazırlanıyor.

Emlak Konut GYO tarafından yapılan açıklamaya göre, ihalesi gerçekleştirilecek İstanbul Riva, Zeytinburnu, Tuzla ve iki etap şeklinde ihale edilecek olan İzmir Alsancak’taki projeler toplamda 1 milyon 327 bin metrekarelik araziyi kapsıyor. İhaleler Haziran ve Temmuz aylarında yapılacak.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Güçlü Türkiye için Birlik Vakti” kampanyasının da katkısıyla yılın ilk çeyreğinde 2 milyar 878 milyon TL rekor satışa imza attıklarını hatırlatarak, “”2017 planlarımızı açıklarken bu yıl için 1,5 milyar TL’lik arsayı ihale edeceğimizi ve bu ihaleler neticesinde 10 milyar TL’lik iş yapacağımızı söylemiştik. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde toplam büyüklüğü 1,3 milyon metrekareyi bulan çok değerli 5 projenin ihalesi ile bu hedefimizin önemli bir bölümünü gerçekleştirmiş olacağız. Ayrıca, yine yaz döneminde bu projelere ek olarak Şişli Teşvikiye ve Küçükçekmece Halkalı’da bulunan 2 proje için de ihaleye çıkmayı planlıyoruz” dedi.

RİVA İHALESİ 8 HAZİRAN’DA

Emlak Konut Riva projesini 8 Haziran’da ihaleye çıkaracak.Emlak Konut GYO ile Galatasaray Spor Kulübü arasında 29 Haziran 2016’da imzalanan protokol kapsamında kulübün Riva’daki 1 milyon 76 bin 20 metrekarelik arazisi için ihale başvuruları 12 Mayıs’ta başlıyor. Riva EKO-KÖY projesi, 869 bin 522 metrekare konut alanına sahip. 206 bin 497 metrekarelik özel orman alanı da bulanan Riva Eko Köy projesi kapsamında orman, sebze ve meyve bahçeleri, ticari ve hobi amaçlı tarım alanları, hayvancılık tesisleri gibi köy ve doğa yaşantısı bir arada sunulacak.

TARİŞ İHALESİ 12 HAZİRAN’DA

Emlak Konut GYO ve Tariş Kooperatif Birlikleri arasında 1 Aralık 2016’da imzalanan protokol ile Emlak Konut GYO, İzmir Alsancak’ta “Liman Arkası” olarak bilinen bölgede yeni bir proje hayata geçiriyor. 2 etap halinde ihaleye çıkılacak projenin ilk ihale ilanı 15 Mayıs’ta, ihalesi ise 12 Haziran’da yapılacak.
Projenin diğer etabının ihale ilanı 16 Mayıs’ta yapılırken, ihalesi ise 14 Haziran’da gerçekleştirilecek. Toplamda 143 bin 366 metrekare büyüklüğünde iki etap üzerinden gerçekleştirilecek proje, bölgenin sosyal, kültürel ve teknik altyapı ihtiyaçlarını da karşılayarak geliştiriliyor. 2 etaptan oluşacak projede turizm, ticaret ve konut birimleri olacak.

İSTANBUL BEŞTELSİZ İHALESİ 6 HAZİRAN’DA

İstanbul Zeytinburnu Beştelsiz bölgesinde 96 bin 968 metrekare büyüklükteki arsa için Emlak Konut GYO, 6 Haziran’da ihaleye çıkıyor. İstanbul’un ana arterlerinden olan D-100 kara yolu ve Kennedy Caddesi arasında ayrıca Avrasya Tüneli’ne yakın bir bölgede yer alan değerli arazideki projede, turizm, ticari ünite, konut ve kamunun kullanımına açık park alanları bulunacak.

TUZLA PROJESİNDE BAŞVURULAR 17 MAYIS’TA BAŞLIYOR

Emlak Konut Tuzla İçmeler projesi 10 bin 998 metrekare alan üzerinde yükselecek. Projede ihale için başvurular 17 Mayıs’ta başlıyor. D-100 karayolu üzerinde Tuzla Devlet Hastanesi ve Tuzla Belediyesi ile komşu olan arazi üzerinde ticari ünite, turizm ve konut olarak inşa edilecek.

birevim
Paylaş