18 April, 2024

Emlak Konut projelerine serbest satış yöntemi

Açık artırma yöntemiyle satılan Emlak Konut projelerindeki ticari birimler artık serbest satış yöntemiyle satılacak.

birevim faizsiz ev

Gayrimenkul sektöründeki durgunluğa son vermek için Emlak Konut GYO yeni bir uygulama başlatıyor. Bünyesinde yer alan ticari birimleri artık serbest satış yöntemiyle satabilecek. Bugüne kadar açık arttırma yöntemi uygulanıyordu. Emlak Konut GYO’nun başlattığı yeni uygulama ile birlikte gayrimenkul sektöründe nakit akışının hızlanması hedefleniyor.

İhalesiz satış iznini alan ilk firma Başyapı ve Doğa Şehircilik, Emlak Konut GYO güvencesiyle İstanbul Basın Ekspres’teki ‘Karat 34’ ve Başyapı imzası ile Bakırköy’de inşa edilen ‘Ofis Karat Bakırköy’ projelerindeki ticari üniteleri serbest satış yöntemiyle satışa çıkardı.

‘1000 ÖN TALEP ALDIK’

2 projedeki dükkanların değerinin 268 milyon lirayı bulduğunu belirten Başyapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Musa Baş, “Emlak Konut GYO hem darbe girişimi sonrası hem de geçen şubat ayında önemli kampanyalar yaptı ve elini taşın altına koydu. Kârından feragat etti. Şimdi piyasa canlansın diye iş yaptığı firmalara projelerdeki dükkanları açık arttırma olmadan satış izni verdi. Alıcı da bu yöntemi tercih ediyor ve satış daha hızlı oluyor. Dükkân satışlarına eylül ayında başlamayı planlıyoruz” açıklamasını yaptı.

Projeleri hakkında bilgi veren Musa Baş, “Ankara’daki Sofa Loca projemizde 150 konut var. Emlak Konut’un Ankara’daki ilk işi. Tamamı 4+1 ve 5+1 geniş daireler yer verilen projede ortalama metrekare fiyatları 5 bin 300 lira. Hem inşaat, hem de satışlarda yüzde 80 aşamasına geldik. Basın Ekspres Yolu’nda Doğa Şehircilik ile gerçekleştirdiğimiz Karat 34 projesi yine Emlak Konut arsasında yükseliyor. 580 konut ve ofise yer verilen projede 60 ay 0 faiz imkânı sürüyor. Bu projede konutların metrekaresi ortalama 8 bin 800 lira. Halkalı’ya taşınan SSK Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin yerine ise Ofis Karat Bakırköy projesini yapıyoruz. Satışa çıkmadan 1000 ön talep aldık” dedi.

birevim
Paylaş