21 May, 2024

Engelliye Ev Müjdesi! 2021 Engelli Kampanyaları

2021 yılında engelli raporuyla ev almak isteyenler için önemli bilgiler paylaşacağız. Devlet destekli veya faizsiz sistemler özelinde engelli vatandaşlarımız uygu şartlarda ev sahibi olabiliyorlar. Bu kurumlar sayesinde hayalinizdeki evi faizsiz, veya düşük faiz oranlarıyla alabilme fırsatı sunuyorlar. Engelli konut kredisi alma fırsatı yakalayın.

birevim faizsiz ev

Geçmişte ev sahibi olmak isteyen insanların tek alternatifi, konut kredisi olarak bilinmekteydi. Konut kredisi almak isteyenlere bankaların sunduğu yüksek faiz oranları, bu kredileri alan kişileri ekonomik anlamda oldukça zorlayan şartların başına gelmekteydi. Ev sahibi olanlar, bu durumun keyfini yaşayamadan aldıkları krediyi geri ödeme telaşına düşerlerdi. Fakat, günümüzde engelli raporuyla ev almak, bir nebze olsun hafiflemiştir. Peşinatsız faizsiz yöntemler sunan firmalar sayesinde günümüzde ev sahibi olmak çok daha kolaydır. Peşinatsız faizsiz yöntemler sunan firmaların bilhassa engelli vatandaşlar için özel olarak hazırladığı kampanyalar bulunmaktadır. Bu firmalar, engelli vatandaşların ev sahibi olmasına çok büyük katkı vermektedir.

Faizsiz Ev Almak İçin Birevim’i Tercih Edebilirsiniz

Bu firmalar, engelli vatandaşların ev sahibi olabilmesi adına çalışmalarında %40’a varan indirimler sunmaktadırlar. Tüm bu avantajlara ek olarak, engelli vatandaşlara erken teslimat gibi farklı bir avantaj daha sunulmaktadır. Engelli vatandaşlara sunulan ev alma fırsatından birinci derece yakınları olan kişilerin de faydalanma hakkı bulunmaktadır. Bu kişiler arasında engelli vatandaşların anne, baba, eş, çocuk ve kardeş gibi yakınları yer almaktadır. Bilhassa %40’ın üzerinde engel durumu olan vatandaşların bu tip kampanyalardan muhakkak yararlanması tavsiye edilmektedir. Engelli vatandaşlar, kendi belirleyecekleri taksit seçenekleriyle istedikleri eve anında sahip olma şansına erişirler.

Engelli Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Engelli vatandaşların konut kredisi almak için birçok seçenekleri bulunmaktadır. Birçok banka, ev almak için konut kredisi almaya ihtiyacı olan engellilere düşük faiz oranlarıyla konut kredisi vermektedir. Düşük faiz oranlarıyla kredi almak için kamu bankasına başvurmayı düşünenlerin önünde Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank gibi alternatifler bulunmaktadır. Bunun dışında, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Denizbank ve QNB Finansbank gibi özel bankalardan da düşük faizli konut kredisi almak mümkündür.

Engelli vatandaşlara konut kredisi verilmesi sürecinde vatandaşların engel durumu asla sorun teşkil etmez. Ancak, başvuruda bulunan kişilerin engel oranlarına göre bankaların sunduğu faiz oranları ve vade süreleri değişkenlik göstermektedir. Engelli vatandaşlara devlet tarafından engelli maaşı verilmektedir. Bu maaşları referans göstererek konut kredi almak mümkün olmaktadır. Buna ek olarak, kamu ve özel bankaların kendi içerisindeki başvuru şartları farklıdır. Bu noktada, herkesin kendisine en uygun kredi şartlarını sunan bankayı tercih etmesi tavsiye edilmektedir.

Engelli Konut Kredisinden Faydalanma Şartları

Engelli kredisine başvuruda bulunmak isteyenlerden bankalar, birtakım şartları yerine getirmelerini talep eder. Engelli kredisi alabilmek için kişinin mutlaka engelli maaşının olması gereklidir. Ayrıca, engelli maaşına istinaden bir yerde çalışılması talep edilmektedir. Engelli kişinin çalıştığı yerdeki sigortalılık sürecinin en az altı ay olması istenmektedir. Kredi notunun düşük olmaması farklı bir taleptir. Kişinin maaşının üzerinde herhangi bir haciz olmamalıdır. Buna ek olarak, başvuru yapan kişinin sicilinin temiz olması ve hiçbir şekilde icralık durumunun bulunmaması şart koşulmaktadır. Engelli vatandaşın engel durumunun muhakkak fiziksel olması gereklidir.

Zihinsel engeli olan kişilerin kredi kullanması mümkün değildir. Bunun dışında, ölüm sürecine geçmiş bir hastalığı olan engelli vatandaşlara kredi verilmesi söz konusu olamaz. Ziraat Bankası; 60 aya kadar uzanan vade seçenekleriyle engelli vatandaşlara kredi kullandırtmaktadır. Buna ek olarak, engelli vatandaşların Ziraat Bankası’nın tüm bankacılık hizmetlerindeki özel indirimlerinden yararlanması söz konusu olmaktadır. Ayrıca, engelli vatandaşın hem kendisi hem de eşi ve 18 yaşın altındaki çocukları için özel bireysel emeklilik tekliflerini değerlendirme hakkı bulunmaktadır. Bunun dışında, bazı bankalar, kredi almak isteyen engelli vatandaşların engelli maaşlarını kendilerinden almasını kredi şartı olarak onlara sunmaktadır.

birevim
Paylaş

8 Comments

  1. Fatih Ünal Reply

    Mahalledemizde bir teyzemiz var, oğlunun engeli var, imkanları varsa bundan faydalansınlar çok güzel bir bilgi teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

3 × five =