18 July, 2024

Ev Dekorasyonunda 2020 İlkbahar Trendleri

İlkbahar aylarının gelmesi ve havaların ısınmasıyla insanlar etraflarına pozitif enerjiler saçmaya başladılar. Yeni açan çiçeklerin, güzel ve temiz havanın, enerjik sabahların ve akşamların yaşandığı bu ilk bahar günlerinde ev dekorasyonları yapmak mutluluğunuza mutluluk katacaktır.

birevim faizsiz ev

Ne Yapabiliriz ?

 • Yapmak istediğiniz dekorasyonu salonunuza yapacaksanız, 2020 İlkbahar trendlerine de uymak istiyorsanız, salonunuzu ışıl ışıl bir hale getirmek için renk renk, çeşit çeşit duvat kağıtlarından yararlanabilirsiniz. Duvar kağıdı kullanmak, duvarlarınızı boyama işleminden sizi kurtaracak, mobilyalarınızla birlikte salonunuzu daha güzel bir görünüme getirecek ve tüm bunları sizi hiç uğraştırmadan yapacaktır.
 • 2020 İlkbahar Trendleri için siyah, kahverengi, lacivert gibi koyu renkleri es geçip, insana mutluluk ve enerji veren renkleri tercih etmelisiniz. Pembe, yeşil, sarı, kırmızı gibi renkleri birlikte kullanmalı ve evinize ışıl ışıl bir hava kazandırabilirsiniz.
 • Seçeceğiniz duvar kağıdına göre bütün salonunuzu yeniden dekore edebilirsiniz. Evinizin salonunu, 2020 İlkbahar Trendlerine göre dekore etmek istiyorsanız, bunlara dikkat etmelisiniz. Evinizin duvarları size yorgunluk ve bunaltı da verebilir, sizi dinlendirip huzur da verebilir. Bunu değiştirmek sizin yapacağınız tercihlerde saklıdır.

Trendlere Uymak

 • 2019’da gündeme bomba gibi düşen ‘Minimalizm’ trendi, bu sene ömrünü doldurdu. Bu sene minimalist dekorasyonlar değil ‘maksimalist’ dekorasyonlar ön planda. Bu dekorasyon planında, daha fazla eşyaya, daha büyük eşyalara ve farklı farklı stilleri bir arada kullanabilirsiniz.
 • İçinde bulunduğumuz Corona Virüs sebebiyle hepimizin evlerde vakit geçirmesi gerektiği için, bu günlerde yapacağınız en mantıklı yatırımlardan biri, evinize yatırım yapmaktır. Bunun için evinizde rahat edebileceğiniz tasarımları ve malzemeleri kullanan koltukları tercih etmelisiniz. Eski ve sıkıcı eşyalarınızdan kurtulabilirsiniz veya restore edebilirsiniz.
 • 2020 İlkbahar Trendleri’nden bir diğeri ise, evinizle doğayı buluşturmak olacaktır. Kişisel zevkinize göre seçebileceğiniz renk renk saklıları, eski kavanozları, meşrubat şişelerini, yine kendi isteğinize göre seçebileceğiniz çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Bu işlem sayesinde evinize canlılık kazandıracağı gibi gayet şık bir görünüm de elde etmiş olacaksınız.
 • Evinizde bitkiler haricinde doğal taşları, doğal nesneleri de kullanabilirsiniz. Evinize yeniden şekil verirken tekdüze olmaktan kaçınmalısınız. Bu trendi takip ettiğiniz sürece eviniz sizin ve misafirleriniz için daha keyifli bir hale gelecektir

Maksimalizm Stili Nedir

 • Maksimalist dekorasyonların 2020 İlkbahar Trendi’nde ön planda olduğunu söylemiştik. Peki bu ‘maksimalist’ dekorasyon nedir ?
 • Bu stil sayesinde evinizin odalarını, iş yerinizi, ofisinizi, büronuzu, kısaca istediğiniz her mekanı olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Eşyalarınızı dikkat çekici, büyük ve konforlu olarak tercih etmelisiniz.
 • Duvar kağıtlarınızı, perdelerinizi, avizelerinizi değiştirebilirsiniz. Çeşitli ekose ve diğer geometrik şekillerden yararlanabilir, renklerin zenginliğiyle süsleyebilirsiniz.
 • Bu trendlerde öne çıkan bir diğer ev eşyası ise perdeler. Bu dönemde perdelerinizi daha renkli, daha canlı ve daha göze çarpan şekilde seçmelisiniz. Bu sayede evinize bambaşka bir hava yaratmış olacaksınız.
birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

nine + 3 =