15 June, 2024

Ev Sahibi Olmak Artık Hayal Değil!

Yüksek kredi faizleri, artan döviz kuru ve piyasalardaki ani değişiklikler ne yazık ki gayrimenkul sektörünü olumsuz etkileyen unsurlar arasında yer alıyor. Bu olumsuz durumlar da gayrimenkul fiyatlarında yükselmeye sebep oluyor ve ev sahibi olmak isteyen kişilerin bütçelerini aşan rakamlar ortaya çıkartıyor.

birevim faizsiz ev

Kirada oturmanın zorlukları sayılamayacak kadar fazladır. Aniden artabilecek kiralar, ev sahibinin evi boşaltmasını istemesi, oturulan evin istenilen şekilde dekore edilememesi gibi birçok çok unsur kirada oturan kişilerin korkulu rüyası haline dönüşmüş durumdadır. Ancak günümüzde hem devlet hem de özel sektörün sağladığı kolaylıklar ile isteyen herkes kolaylıkla ev sahibi olabilmektedir. Bu imkânlar şunlardır:

– Devletin sağladığı imkânlar: Ev sahibi olmak isteyen kişiler için devlet Toki konut projeleri adı altında konutlar yapmaktadır ve ev sahibi olmak isteyen tüm vatandaşlar bu imkândan yararlanabilmektedir. Aylık kira öder gibi kendi evinize sahip olabilirsiniz. Devlet güvencesinde yapılan Toki konutları ayrıca uygun fiyatları ile de orta gelir düzeyine sahip tüm kişilerce kolaylıkla satın alınabilmektedir. Ödeme seçenekleri konusunda vatandaşları zorlamayacak imkânlar sunulması ve uygun aylık ödemeler sayesinde Toki konutlarından kolaylıkla kendinize ait bir eviniz olabilir.

– Özel sektörün sağladığı imkânlar: Özel inşaat firmaları satışlarını arttırmak ve daha çok kişiyi ev sahibi yapmak için ev sahibi olmak isteyenlere oldukça fazla cazip seçenek sunmaktadır. Özellikle ödeme kolaylıkları açısından birçok seçenek bulunmaktadır. Bunların en başında faizsiz ev ödemeleri gelmektedir. Evin değeri üzerinden belirlenen taksitlerle kişiler kolaylıkla ev sahibi olabilmektedirler. Diğer bir alternatif ise Çok küçük faiz oranlarıyla peşinatsız ev sahibi olmaktır.

Aylık kira öder gibi uzun vadeye bölünmüş ödeme seçenekleriyle peşinat ödemeden ev sahibi olabilirsiniz. Birçok yeni konut projeleri bu ödeme seçenekleriyle ev sahibi olmak isteyen kişilere sunulmaktadır. Diğer bir uygun ödemeli konut sahibi olma imkânı da ön bir depozito ödendikten sonra kalan borcun taksitlendirilmesi şeklinde yapılır. Kimi zaman ufak faiz oranları bu seçenekte uygulansa da genellikle sonraki ödemelerde faiz oranı uygulanmaz ve kira öder gibi ödemelerinizi yapma imkânınız olur. Siz de bu uygun seçenekler ile hemen ev sahibi olabilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

sixteen + 8 =