15 June, 2024

Ev Sahibi Olmak İçin Bir Çok Seçenek Var!

Ev sahibi olmak için artık birçok seçenek var. Artık ekonomik olarak düşük geliri olanlar da ev sahibi olabilecekler. Bunun için gerek devletin düzenlediği gerekse özel sektörde uygulanan birçok proje ve modeller bulunmaktadır. İstediğiniz zaman, istediğiniz planlama ile hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz.

birevim faizsiz ev

Kirada Oturmaya Son!

Kirada oturanların en büyük hayallerinden biri de ev sahibi olmaktır. Kiracı olmanın zorlukları düşünüldüğünde, ev sahibi olmanın artık bir ihtiyaç haline geldiği görülmektedir. Bu anlamda, ev sahibi olmak isteyenler için birçok farklı seçenekler bulmak mümkündür.  Devlet ve özel sektörde çeşitli kampanyalar olduğu bilinmektedir. Bu kampanyalar ev almak isteyen vatandaşlara faizsiz, peşinatsız ev alma imkânı sunmaktadır.

Toplu Konut Projeleri

Faizsiz, peşinatsız ev sahibi olma, devlet ve özel sektörün düzenlediği toplu konut projeleri ile artık daha kolay. Bu alanda, devlet destekli projeler de görmek mümkündür. Özellikle alınmak istenen evlerin, uygun fiyatlı olması ev almak isteyenler için cazip gelmektedir. Ev alma hayali olan vatandaşlar, kendi ekonomik gelirleri çerçevesinde bir ödeme planı oluşturarak, uzun vadeli ödemeler ile hayallerine kavuşmaktadırlar. Diğer yandan Toplu Konut Projeleri çerçevesinde, ev almak isteyen vatandaşlar faizsin ev alma imkânına sahip olabiliriler. Evin değeri, ev almak isteyen vatandaşın geliri çerçevesinde düzenlenen ödeme planları ile ev sahibi olabilmektedirler. Diğer yandan ev almak isteyenler, kolay ödeme planlamaları ile tıpkı kira ödüyormuş gibi kendi evini alabilirler. Zaman zaman oluşturulan indirimler ile de evlere normalden daha ucuza ulaşabilirler.

Özel Sektör

Son yıllarda, Toplu Konut Projelerinde olduğu gibi faizsiz ev sahibi olmak özel sektörde de mümkün hale gelmiştir. Toplu konutların avantajları ve yoğun ilgi nedeniyle birçok firma bu alana ilgi duymuştur. Böylelikle piyasada artan ilgi ile canlanmalar yaşanmış, ev alım satım işlemleri artmıştır. Peki, özel sektörde vatandaşa ne gibi kolaylıklar sağlanmaktadır?

  • Faizsiz finansal destek,
  • Peşinatsız ev sahibi olma,
  • Koşulsuz ev sahibi olma, kefilsiz ev sahibi olma,
  • Tasarruf ile ev sahibi olma gibi birçok farklı model geliştirilmiştir.

Ev Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bu modellerden biri seçilerek, bütçenize uygun bir ödeme planı ile istediğiniz eve sahip olabilirsiniz. Uygun olan Dikkat etmeniz gereken noktalardan biri alacağınız evin fiyatı olmalıdır. Alacağınız evin fiyatını detaylı şekilde araştırarak, ulaşmak istediğiniz evin piyasa değerinden fazla fiyatlara almamaya özen göstermelisiniz. Diğer dikkat edilmesi gereken konulardan bir diğeri de, ödeme planlarınız olmalıdır. Ödeme planlamanızı kendi gelirinize göre yapmanız gerekmektedir. Daha kısa vadede ödemek için gelirinizi aşan ödeme planlamalarında sorunla karşılaşabilirsiniz. Bir diğer konu ise evi teslim almak için seçeceğiniz tarih olmalıdır. Bu tarih, kiralık olarak oturduğunuz evden ayrılmanızı planlamanız için önemlidir ve planlanmalıdır. Bu noktalara dikkat ederek, faizsiz, peşinatsız ev sahibi olabilirsiniz.

Kirada oturmanın getirdiği zorluklar hemen herkes tarafından bilinmektedir. Bu sebeple de kendi evine sahip olmak günümüzde artık bir lüks değil ihtiyaçtır. Hem özel sektör, hem de devlet ev sahibi olmak isteyen kişiler için birçok uygun ödemeli kampanya yapmaktadır. Özellikle toplu konut projeleri hem ödeme kolaylığı, hem de fiyatları açısından ev sahibi olma konusunda oldukça avantajlı fırsatlar sunmaktadır. Ev alımında toplu konut projelerinin sağladığı avantajlar şu şekildedir;

– Uygun fiyatlar: Özellikle devlet desteği ile yapılan Toki konut projeleri, piyasadaki konut fiyatlarının altındadır. Bu sayede uygun fiyatlarla ev sahibi olma imkanı sunar. Her bütçeye uygun ödeme seçenekleri sayesinde ev sahibi olmak isteyen kişiler bütçelerine uygun oluşturulan ödeme seçenekleri ile zorlanmadan uzun vadede ödeme yapabilmektedirler.

– Faizsiz ev imkanı: Toplu konut projelerinin sağladığı diğer avantajlardan biri ise faiz ödemesinin olmamasıdır. Evin mevcut değeri üzerinden yapılan taksitlendirmelerle kolaylıkla ödeme yapılabilmektedir. TOKİ konutları ile faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak mümkün. Bu devlet projesinden ilham alan bazı özel sektör firmaları da yaptıkları kampanyalar ile faizsiz ödeme seçenekleri oluşturmuşlardır.

– Kolay ödeme koşulları: Toplu konut projelerinin sağladığı en uygun avantajlardan birisi şüphesiz ki uygun ödeme koşullarıdır. Aylık ödemelere bölünmüş taksitler sayesinde kişiler kolaylıkla kira öder gibi ev sahibi olabilmektedir. Kişilerin gelir durumuna göre ödemeler değişmekte ve ödeme süreleri de kısalmaktadır. Kış dönemde yapılacak ödemelerde indirimler uygulanmakta ve istenilen ev mevcut değerinin altında satın alınabilmektedir.

Toplu konutların sağladığı bu avantajlar, bireysel firmaların da kampanyalarını etkilemiştir. Birçok özel sektör firması bu ödeme koşullarını uygulamaya koymuş ve hem piyasanın canlanmasını hem de sirkülasyonun artmasını sağlamışlardır. Ev almadan önce mutlaka satıcılarla gerekli pazarlıklar yapılmalı ve ödeme seçenekleri için sözleşmeler hazırlanmalıdır. Bu hazırlanan sözleşmelerde alıcılar haklarını açıkça belirten maddeler eklemeli ve ilerleyen süreçte oluşabilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı tedbir almalıdır.

Siz de bu konut projeleri ve fırsatları sayesinde faiz ödemeden ev sahibi olabilirsiniz. Ufak bir ön araştırma yaparak hayalinizdeki eve sahip olup, kira derdinden kurtulmak mümkün. Her ay kira ödemek yerine kendi evinizin taksitlerini ödemek size kendinizi daha iyi ve güvende hissettirecek.

birevim
Paylaş

2 Comments

  1. Yağmur Güneş Reply

    Ev sahibi olabilmek için günümüzde gerçekten çok seçenek var artık sadece bankalara bağlı değiliz 🙂

  2. Furkan Yüksel Reply

    Ev sahibi olabilmek aslında günümüzde çok daha kolay, banka kredisi veya faizsiz seçeneklerle çok kolay ev sahibi olabiliyorsunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

9 − four =