18 January, 2021

Ev Sahibi Olmak İçin Bir Çok Seçenek Var!

Kirada oturmanın getirdiği zorluklar hemen herkes tarafından bilinmektedir. Bu sebeple de kendi evine sahip olmak günümüzde artık bir lüks değil ihtiyaçtır. Hem özel sektör, hem de devlet ev sahibi olmak isteyen kişiler için birçok uygun ödemeli kampanya yapmaktadır. Özellikle toplu konut projeleri hem ödeme kolaylığı, hem de fiyatları açısından ev sahibi olma konusunda oldukça avantajlı fırsatlar sunmaktadır. Ev alımında toplu konut projelerinin sağladığı avantajlar şu şekildedir;

birevim-reklam

– Uygun fiyatlar: Özellikle devlet desteği ile yapılan Toki konut projeleri, piyasadaki konut fiyatlarının altındadır. Bu sayede uygun fiyatlarla ev sahibi olma imkanı sunar. Her bütçeye uygun ödeme seçenekleri sayesinde ev sahibi olmak isteyen kişiler bütçelerine uygun oluşturulan ödeme seçenekleri ile zorlanmadan uzun vadede ödeme yapabilmektedirler.

– Faizsiz ev imkanı: Toplu konut projelerinin sağladığı diğer avantajlardan biri ise faiz ödemesinin olmamasıdır. Evin mevcut değeri üzerinden yapılan taksitlendirmelerle kolaylıkla ödeme yapılabilmektedir. TOKİ konutları ile faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak mümkün. Bu devlet projesinden ilham alan bazı özel sektör firmaları da yaptıkları kampanyalar ile faizsiz ödeme seçenekleri oluşturmuşlardır.

– Kolay ödeme koşulları: Toplu konut projelerinin sağladığı en uygun avantajlardan birisi şüphesiz ki uygun ödeme koşullarıdır. Aylık ödemelere bölünmüş taksitler sayesinde kişiler kolaylıkla kira öder gibi ev sahibi olabilmektedir. Kişilerin gelir durumuna göre ödemeler değişmekte ve ödeme süreleri de kısalmaktadır. Kış dönemde yapılacak ödemelerde indirimler uygulanmakta ve istenilen ev mevcut değerinin altında satın alınabilmektedir.

Toplu konutların sağladığı bu avantajlar, bireysel firmaların da kampanyalarını etkilemiştir. Birçok özel sektör firması bu ödeme koşullarını uygulamaya koymuş ve hem piyasanın canlanmasını hem de sirkülasyonun artmasını sağlamışlardır. Ev almadan önce mutlaka satıcılarla gerekli pazarlıklar yapılmalı ve ödeme seçenekleri için sözleşmeler hazırlanmalıdır. Bu hazırlanan sözleşmelerde alıcılar haklarını açıkça belirten maddeler eklemeli ve ilerleyen süreçte oluşabilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı tedbir almalıdır.

Siz de bu konut projeleri ve fırsatları sayesinde faiz ödemeden ev sahibi olabilirsiniz. Ufak bir ön araştırma yaparak hayalinizdeki eve sahip olup, kira derdinden kurtulmak mümkün. Her ay kira ödemek yerine kendi evinizin taksitlerini ödemek size kendinizi daha iyi ve güvende hissettirecek.

birevim-sabit-reklam
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code