16 June, 2024

Ev Sahibi Olmak İçin Daha Fazla Beklemeyin!

Günümüz yaşam koşulları ne yazık ki birikim yapmamızı engelleyecek şekildedir. Anca yeten maaşlar ve kısıtlı imkânlardan dolayı insanlar birikim yapamadan hayatlarını devam ettirmektedirler. Bunun en büyük nedenlerinden birisi ise ne yazık ki yüksek kiralardır. Maaşının büyük bir kısmını kiraya veren kişiler ne yazık ki bir birikim yapamayarak ev sahibi olamamaktadırlar. Ayrıca kirada oturmuş olmanın verdiği stres ve olumsuz koşullar da insanları etkileyen diğer faktörler arasında yer almaktadır.

birevim faizsiz ev

Peki, ne yapmalı?

Gayrimenkul sektöründeki hızlı artış ve devletin sağladığı imkânlarla ev sahibi olmak artık eskisi gibi zor değil. Faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak için devletin ve özel inşaat firmalarının sundukları imkânlar şu şekildedir:

– Devlet desteği ile ev sahibi olmak: Toki konut projeleri ev sahibi olmak isteyen kişilere sağlanmış en uygun seçeneklerin başında yer almaktadır. Devlet desteği ile yapılan bu toplu konut projeleri sayesinde çok uygun fiyatlarla ve uygun ödeme seçenekleri ile ev sahibi olmak oldukça kolaylaşmıştır. Her bütçeye uygun ödeme seçenekleri sayesinde her ay kira öder gibi ödemelerinizi yaparak ev sahibi olabilirsiniz.

– Özel inşaat firmaları ile ev sahibi olmak: Özel inşaat firmaları gayrimenkullerini daha hızlı satmak ve düzenli bir gelir elde etmek için faizsiz ev alma imkânı sunmaktadır. Bu şirketler ödemeleri bir kaç eşit takside böldüğü gibi, uzun vadeli olarak kira öder gibi ödeme seçeneği de sunmaktadır. Ödeme seçenekleri firmadan firmaya göre değişmektedir. Uzun vadeli ödemelerde bazı firmalar çok küçük oranlarda faiz talep edebilmekte ve ödeme süresini bu sayede kısaltmayı hedeflemektedirler.

– Faizsiz banka kredileri: Özel birçok banka ev sahibi olmak isteyen kişiler için faizsiz ev kredisi vermektedir. Çeşitli dönemlerde bu kampanyalardan yararlanmak için bankaların haberleri takip edilebilmektedir. Ancak faizsiz kredi kullanabilmek için kredi notunuzun oldukça yüksek olması ve geçmişte herhangi bir vergi borcunuzun bulunmaması gerekiyor. Bu özellikleri sağladığınız takdirde kolaylıkla kira öder gibi ödemelerinizi yaparak ev sahibi olabilirsiniz.

Kira ödeme derdinden kurtulup kendi evinizin keyfini sürmek için kendinize en uygun seçeneği belirleyerek hemen sizde bu imkânlarla ev sahibi olabilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

1 × three =