18 July, 2024

Ev Sahibi Olmak İstemez Misiniz?

Elbette ki herkes bir ev sahibi olmak, hayatını garantiye almasını sağlayacak bir yatırım yapmak ister. Yapacağınız yatırım hem geleceğinizi güvence altına almanızı hem de huzurlu bir şekilde kendi evinizde yaşamanızı sağlar. Bunun için size en uygun konut kredisi seçeneklerinden birini seçerek, kendi evinizin sahibi olabilirsiniz.

birevim faizsiz ev

Türkiye’nin her yerinde binlerce yeni bina inşa edilmektir. Bina sayısındaki artışlar aynı zamanda ev almak isteyenler için yeni fikirler, yeni projeler ortaya atılmasına sebep olmuştur. Artık kira ödemek yerine, kira öder gibi kendi evinizin taksitlerini ödeme imkânı sunan birçok kredi seçeneği ve konut projesi vardır. Ev sahibi olmaya karar verdiyseniz, bu projeler içerisinde size de uygun bir ev mutlaka bulacaksınız. Son zamanlarda en çok rağbet gören projelerinden biri, toplu konut projeleridir.

Toplu Konut Projelerinin Kapsamı Nedir?

Genel olarak toki, kiptaş, emlak konut gibi kurumsal firmaların gerçekleştirdiği toplu konut projeleri, vatandaşlara ev sahibi olma konusunda ciddi destekte bulunmaktadır. Ev sahibi olmak isteyenlerin en fazla aklına takılan ve bellerini büken konu peşinat fiyatlarıdır. Ancak kurumsal firmaların yapmış oldukları bu projelerde peşinat derdine son verilmiştir. Herhangi bir peşinat ödemeden de ev sahibi olmanın kapılarını siz değerli vatandaşlara açmıştır. Toplu konutlar daha çok lüks evler değil de orta düzeyle evler inşa etmektedir. Çünkü amaç daha çok insana ulaşabilmektedir.

Toplu Konut Projelerindeki Hedef Nedir?

Bu projelerdeki en önemli hedef, vatandaşların isteklerini yerine getirmektir. Vatandaşların neye ihtiyacı olduğu belirlenerek başlanan projelerde, verilen hizmet oldukça kalitelidir. Ödeme konusunda da sonsuz imkân sağlayan, vatandaşı ekonomik açıdan sıkmadan ve mağdur etmeden onları ev sahibi yapmak amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda yalnızca TOKİ, bu zamana kadar 570 bin konut inşa etmiş ve vatandaşlara ulaştırmıştır.

Toplu Konutlar Hangi Bölgelere Yapılıyor?

Toplu konut kapsamında gerçekleştiren projeler, Türkiye’nin neredeyse tüm illerinde açılıyor. Yasalarda yer alan hükümler doğrultusunda, Toplu Konut Bölgesi Uygunluk Belgesi almaya uygun alan tüm arazilerde, toplu konut kapsamında bina inşa etmek mümkündür. Toplu konut bölgesi Valilik ve Belediyeler aracılığı ile belirlenirken, belirlenen alanda yapılan inşanın hükümlere göre en az dört yüz bina yer alması gerekmektedir. Bu şartlara uyan toplu konut projelerinden ev almanız mümkün.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

2 + 10 =