21 May, 2024

Ev Taşıma Nasıl Yapılır? Ücreti Ne Kadar?

Son dönemlerde faiz oranlarının düşmesi ile beraber inşaat sektöründe de hareketlilik arttı. Kamu bankaları tarafından oldukça uygun oranlara çekilen faizler sayesinde herkes ev sahibi olmanın yollarını aramaya başladı. Bu durum ev taşıma sektörüne de yansıdı ve sektörde bir hareketlilik başladı.

birevim faizsiz ev

Ev Taşıma Hizmeti Veren Kurumlar

Yeni bir eve taşınma hangi koşulda olursa olsun sıkıntılı bir dönemdir. İster kira için ev taşıma söz konusu olsun ister ev alarak yapılacak olan taşınma işlemi kişiyi her koşulda zora sokacaktır. Taşınma aşamasında mantıklı ve programlı hareket etmek gerekir. Taşınma sırasında ilk olarak bir ev bütçesi çıkarılacaktır. Finansal olarak bir plan oluşturmak kişiyi uzun vadede ek masraftan çıkaracaktır.

Ev taşımak isteyenler taşınma öncesinde ya da sonrasında pek çok konuda dikkatli olmalıdır. Yapılacak olan sözleşmeler ya da anlaşma şartları gibi her ayrıntı taşınma öncesinde konuşulmalıdır. Taşınma işleminde en önemli nokta hizmet alınacak kurumun özellikleridir. Yeni kurulmuş, müşteri memnuniyeti konusunda sıkıntıları bulunan kurumlar asla tercih edilmemelidir.

Ev Taşımada Nakliye Masrafları

Ev taşıma işleminde maliyetler değişken bir yapıya sahiptir. Evden eve nakliye için hizmet veren pek çok firmanın ucuz fiyatlar verdiği gözlemlenebilir. Bu konuda yapılacak olan kontroller sıkı şekilde takip edilmelidir. Bu aşamada özellikle işe başlamadan ya da işin yarısında ekstra para isteyen firmalardan uzak durulması gerekir. Profesyonel olarak hizmet veren nakliye firmaları fiyat konusunu baştan belirler ve ödeme şekline de müşterileri ile beraber karar verir.

Exper ile taşınacak olan evin maliyetlerini hesap eden taşıma firmaları müşterilerine de aynı bu şekilde fiyat vermektedir. Belirlenen fiyat içinde eşyaların ebatları yer alır. Her iki ev için katlar önemli bir maliyet konusudur. Paketleme maliyeti ya da araç ve çalışan sayısı gibi konular da ev taşıma maliyetine etki eden konular arasında yer alır.

Ev Taşımada Dikkat Edilecek Konular

Ev taşıma işlemi hem eski ev hem yeni ev açısından sıkıntılı bir durumdur. Ev taşınırken bu konuda herhangi bir sorun ile karşılaşmak istemeyenler K3 yetki belgesi kullanan firmalar ile çalışmalıdır. Bu belde taşımacılık açısından resmiyet göstergesidir. Bu bakımdan mutlaka taşınma firmalarından belge istenmelidir.  Taşınma sırasında eşyaların zarar görmemesi için ise sigorta şarttır. Bu sigorta eşyalar ve ev için dahi istenebilir.

Ev taşımada gerekli maddiyat konularından biri de taşınma sonrasında yeni evdeki elektrik, su ve doğalgaz bağlantılarıdır. Ayrıca yeni evde yer alan boya, badana ya da tadilat masrafları da maliyet açısından önemlidir. Bu hesaplamaların hepsini yapmadan taşınmaya kalkmak yolun yarısında sizi sıkıntıya sokacaktır. Bu bakımdan taşınma maliyetlerinde her aşama kalem kalem hesap edilmelidir. Referanslı firmalar ile çalışmak size her zaman avantaj sağlar.

birevim
Paylaş