24 April, 2024

Evi Olmayan Yaşadı Taksitle Ev Kampanyası (GÜNCEL)

Pandemi konusunda her zaman yazılarımızda belirttiğimiz bir konu var.  Pandemi bazılarımız için fırsattır.  Devlet destekleri konusu bile başlı başına şanstır. Özellikle ev almaya karar verdiyseniz size müjdeli haberlerimiz olacak, faizsiz konut sahibi olabileceğiniz gibi en uygun koşullarla bankaların kampanyalarından da nasıl faydalanabileceğinize değineceğiz.  Hatta ilk kez ev alacaklara devlet destekli kredi imkanını duymuş muydunuz?

birevim faizsiz ev

Konut Kredisi Almadan Ev Almak İster Misiniz?

Eviniz olmadığı için sevineceğiniz aklınıza gelir miydi? Eğer şimdiye kadar mülk sahibi olamadıysanız şimdi olmak için en doğru fırsat. Konut hesabı açıp en az 3 yıl ödeme yapanlara devlet desteği olarak 15 bin Türk lirasına kadar ödeme yapılacaktır.  Projeye faizsiz kredi ile taksit ödeyerek ev almak isteyenler katılabilir.

Ev Alanlara Destek Katkısı

Ev sahibi olmayan kişilere 15 bin Türk lirasına kadar devlet desteği verileceği duyuruldu. Torba yasa kanunu ile açıklanan müjdeli habere göre; eğer 3 yıl konut hesabı açarak ödeme yaparsanız sonrasında devlet size 15 bin Türk lirasına kadar destek veriyor. Bu kanuna göre 18 yaş altındaki çocuklara da hesap açılabilecektir.  Bakanlar kurulu; devlet desteği azami tutarın 3 katına kadar artırmaya yetkili kurum olarak açıklandı.

Devlet Tarafından Ev Alanlara Destek

Devlet konut sahibi olmayanlara ilk konut alımlarında elbette bir kereye mahsus 15 bin Türk lirasına kadar destek sunuyor. Torba yasası kapsamında herhangi bir bankada konut hesabı açtırdığınızda elbette üç yıl sistemde kalmanız gerekiyor, devlet desteği almanız mümkündür.  15 bin Türk lirası destek az sayılmaz. Konut sahibi olan vatandaşlar için değil ancak ilk kez konut sahibi olacak kişiler için başvuru yaptıklarında bu avantajdan faydalanabileceklerdir. Herhangi bir yaş sınırı bulunmuyor.

Ayrıca, Torba yasa kanunu ile yürürlüğe giren birkaç destek var. Bunlar;

  • Çeyiz yardımı,
  • Konut yardımı,
  • Çocuk yardımı

18 yaşından küçük çocukların dahi bu avantajdan faydalanması mümkündür.18 yaşından küçük çocuklar konut hesabı açtırarak 3-5 sene düzenli ödeme ile devlet desteği ile ev sahibi olabilir.

Şartlardan biri 7.4.2015 tarihi itibarı ile konut sahip olmamaktır. Devletin halkımıza destek amaçlı sunduğu paket oldukça rağbet gördü.  60 ay vade ve 0 faiz ile en uygun konut kredisi seçeneklerine internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Peşinatsız ve faizsiz küçük taksitler ile ev sahibi yapan faizsiz finansman kurumlarına da göz atmanızı öneririz.

 

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

six + three =