18 July, 2024

Eviniz ne kadar akıllı?

Teknoloji ilerledikçe evlerimizde değişmeye başladı. Öyleki artık evlerimizde akıllı bir hale geldi. Hayatımızı kolaylaştıran akıllı otomasyon sistemiyle evlerimiz yüksek güvenlikli bir hale gelirken, akıllı telefon ve tablet üzerinden kontrol sayesinde de belli bir IQ’ya sahipler.

birevim faizsiz ev

AKILLI KAPI TEKNOLOJİSİ;

Bir dönem özellikle banka gibi yüksek güvenliği öncelik haline getiren kuruluşların kullandığı parmak izi, şifreleme, biyometrik sistemler ve göz bebeğinden tanıma gibi teknolojiler artık evlerimiz içinde uygulanmaya başlandı. Parmak izi ve tuşlu sistemler evlerimize uygulanırken ayrıca akıllı teknolojiler de yaşam alanlarımızda yerini aldı. Özellikle uzaktan, evinizin dışından kumanda edebildiğimiz gibi akıllı otomasyon sistemleri sayesinde de çelik kapıları bu sistemlere entegre edebiliriz.

AZ HARCAYAN AMPUL İLE TASARRUF;

Yüksek elektrik faturaları herkesin şikayet ettiği olaylardan biri… Sadece 35-45 liralık yapacağınız bir harcama ile elektrik faturalarını düşürebilirsiniz. Özellikle de 12 adet 4W’lık aydınlatma noktalı bir evde yılda 135 liralık tasarruf gerçekleştirebilirsiniz.

KÜÇÜK TASARIM VE MÜZİK KEYFİ;

Ipod ve Iphone gibi akıllı teknolojilerle çalışabilen ses sitemleri evinizi daha da akıllı bir hale getirecektir. Yeni teknolojik ses sistemleri sadece bir çerçeve içerisinde 8 değişik VHF versiyonunda 4 binden fazla online radyo istasyonunu dinlemeye imkan sunuyor. Bunun yanında harici cihazlardaki müzikler de bu dokunmatik ekranlardan kolaylıkla seçilebiliyor ve uygulanabiliyor.

KLİMALAR DA AKILLANDI;

Akıllı telefon uygulaması yardımıyla “Inverter split klimaları” Wi-Fi ile herhangi bir yerden kontrol edebilir ve klima ayarlarını istediğiniz şekilde yeniden düzenleyebilirsiniz. Evdeki internete bağlı olan akıllı telefon ve tabletler üzerinden kontrol edilebilir olan bu klimalar dışarıdayken de çalıştırabilirsiniz.

BUZDOLABINIZIN İÇİNİ BİLE GÖREBİLİRSİNİZ;

Sürekli gelişen teknoloji ile hayatlarımıza giren yeni nesil robotlarla evinizin içindeki her şeyden haberdar olabilirsiniz. Siz evde yokken evinize gelen, evden ayrılan ya da uyuyan aile bireylerden haberdar olabilirsiniz. Özel kamera sistemiyle her bir aile üyesini tanıyan bu yeni nesil robotlar, her biri için farklı bir selamlama yapıyor. Bu sistem ile evinizdeki diğer akıllı cihazlara bağlanabilir, interaktif ekranıyla da buzdolabınızın içini bile görebilirsiniz.

EV ALETLERİNİ UYGULAMA İLE KONTROL EDİN;

Akıllı teknoloji sayesinde evinizin içinde veya dışında bulunan tüm ev aletleriyle bağlantı kurabilirsiniz. IOS ve Android cihazlarla uyumlu uygulamalarla, ev aletlerini kontrol etme olanağı bulabilirsiniz. Bu uygulamalarla buzdolabı, bulaşık ve çamaşır makinesi ve fırın fonksiyonlarını kolaylıkla uzaktan kontrol etme şansını bulabilirsiniz.

birevim
Paylaş