18 July, 2024

Faizsiz Araba Alma Fırsatı

Ev almak kadar önemli ihtiyaçlardan birisi de araba almaktır. Günümüz ekonomik şartlarında insanların araba alması pek kolay değildir. Sıfır veya ikinci el araba almak isteyen tüketicilerin elinde yeterli miktarda nakit yoktur. Bu yüzden, taşıt veya ihtiyaç kredisi almayı tercih ederler. Ancak, bankaların sunmuş olduğu bu kredilerin faiz oranıyla verilmesinden dolayı tüketiciler; çok büyük bir borcun altına girmektedirler. Bu noktada, farklı finansal çözüm arayışı içerisine giren tüketicilerin imdadına faizsiz araba alma fırsatı sunan firmalar yetişmektedir. Birarabam, Fuzul Oto ve Emin Otomotiv gibi firmalar sayesinde faizsiz, peşinatsız ve ek masrafsız araba almak mümkündür.

birevim faizsiz ev

Faizsiz Araba Nasıl Alınır?

Faizsiz araba almak; normal şartlar altında pek mümkün değildir. Bankaların sunmuş olduğu taşıt kredilerinde belirli bir faiz oranı uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra, katılım bankaları aracılığıyla alınan kredilerde faiz oranı yoktur. Ancak, belirli bir kar payı alınmaktadır. Sonuç olarak, Türkiye şartlarında faizsiz olarak araba almak isteyenlerin tek seçeneği; Birarabam, Fuzul Oto ve Emin Otomotiv olmaktadır. Bu tür firmalar; bilhassa dar ve orta gelirli vatandaşların araba sahibi olmasını sağlamaktadır. Herkesin ödeme bütçesine uygun seçenekler vardır. Tıpkı ev alma seçeneklerinde olduğu gibi araba alma seçeneklerinde de tasarruflu faizsiz finansal çözümler uygulanmaktadır.

Faizsiz Araba Sahibi Yapan Firmalar

Faizsiz araba sahibi yapan firmalar; belirli bir çalışma prensibine sahiptir. Araba almak isteyen vatandaşların her şeyden önce bu firmalarla iletişim kurması gerekir. Firmalara, hangi arabayı satın almak istediklerini en ince ayrıntılarıyla anlatmaları şarttır. Bunun için, firmaların internet sitesi üzerinden başvuru formu doldurmak mümkündür. Formu dolduran herkes, yetkililer tarafından aranmaktadır. Firma ve müşteri arasında aracın özelliklerine dair bilgi paylaşımı yapılmaktadır. Bu sayede, aracın ortalama değeri belirlenmektedir. Tüketicilerin, firmalarla olan görüşmeleri sırasında renk ve aksam gibi detayları kesinlikle atlamaması gerekir. Çünkü, bu tür detayların ileride fiyat konusunda sıkıntı çıkarması söz konusu olmaktadır.

Aracın belirlenmesinin ardından tüketicinin bütçesine uygun ödeme planları oluşturulmaktadır. Ödeme planlarının hiçbirisinde peşinat ödeme zorunluluğu bulunmaz. Faizsiz olarak ödeme planı oluşturulmaktadır.

Birarabam

Birarabam; faizsiz, peşinatsız ve senetle araba sahibi olma fırsatını tüketicilere sunmaktadır. 429 TL’den başlayan taksitlerle araba sahibi olmak mümkün kılınmaktadır. Faizsiz, küçük taksitler ödeyerek, hiçbir fark vermeden insanların hayalindeki arabaya kavuşması söz konusu olmaktadır. Tüketiciler; 80 ay taksit yapsalar dahi borçlarını erkenden bitirme şansına erişirler. Bunun yanı sıra, tüketicilerin diledikleri kadar taksit yapma imkanı vardır. Son olarak, hem sıfır hem de ikinci el araç alma imkanının sunulduğunu söylemek gerekir.

Emin Otomotiv

Emin Otomotiv; faizsiz araba alma fırsatı sunan firmalar arasında bulunmaktadır. Tüketicilere kendi bütçelerine uygun ödeme fırsatları sunulmaktadır. Türkiye’de 120’den fazla şubeye sahip olan bir firmadır. Tüketicilerin hem araç alması hem de araç satması mümkündür. 24 ile 60 kişi arasında değişen otomobil grupları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, isteyen tüketicilerin araç takası yapmasına imkan tanınmaktadır. Emin Otomotiv; Türkiye’de faizsiz araba alma fırsatını sunan ilk firma olmasıyla bilinmektedir. 1991 yılından bu yana bu sektörde bulunmaktadır.

Fuzul Oto

Fuzul Oto; faizsiz, peşinatsız, kredisiz araba alma fırsatını tüketicilere sunmaktadır. Çekilişle araba sahibi olma fırsatının sunulmasından dolayı katılımcıların daha ilk aylarında araba sahibi olma şansı bulunmaktadır. Her ayın 1’i ve 10’u arasında noter huzurunda yapılan çekilişle araba sahibi olacak kişiler belirlenmektedir. Ödeme güçlüğüne düşen tüketicilerin ödemelerini dondurmasına imkan tanınmaktadır. Katılımcının bulunduğu grup dağılsa dahi Fuzul Oto; organizasyonun teminatı olduğu için hiçbir sorun yaşanmaz.

birevim
Paylaş