16 June, 2024

Faizsiz Bankacılık Yapacak Kalkınma ve Yatırım Bankası

Faizsiz bankacılık yapacak kalkınma ve yatırım bankası hakkında Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) sekreteri Osman Akyüz tarafından önemli açıklamalar geldi. Osman Akyüz yaptığı açıklamalarda bankanın faizsiz finans yapacağı konusunda bir deklarasyonda bulunmadığını ama o yönde bir hazırlığı olduğunun bilindiği açıklamasında bulundu.

birevim faizsiz ev

Osman Akyüz’ün AA muhabiri ile gerçekleştirdiği açıklamalarda katılım bankacılığının aktif büyüklüğünün %37,5 arttığını belirtildi. Aynı zamanda bankacılık sektöründe toplanan fonların %8,4’ünün katılım bankaları tarafından gerçekleştirildiğini belirtti. Akyüz yaptığı açıklamalarda katılım bankacılığının bankacılık sektöründeki paylarının %15’ çıkarılmasını hedeflediklerini söyledi.

Osman Akyüz katılım bankacılığının oluşumu hakkında da açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda ne dünyada ne de Türkiye’de katılım bankacılığı oluşumunun tamamlanmadığı belirtti. Akyüz’ün dikkat çeken en önemli açıklaması da “Biz faizsiz bankacılık yapacağız” açıklaması oldu.

Osman Akyüz “Cumhurbaşkanımız Bu Sistemi Destekliyor”

TKBB sekreteri Osman Akyüz’ün AA muhabirine yaptığı açıklamalardan en dikkat çeken açıklaması cumhurbaşkanının kendilerini desteklediği açıklaması oldu. Akyüz yaptığı açıklamalarda, cumhurbaşkanının kendilerini sadece desteklemekle kalmadığını, eleştirdiğini de söyledi. Ancak Akyüz bu eleştirilerin kendilerini teşvik etmek amacıyla yapıldığını söyledi. Cumhurbaşkanının desteğinin en net gözüken noktası ise 3 kamu katılım bankasının kurulmuş olması olduğunu söyledi.

Osman Akyüz’ün konu ile ilgili açıklamalarından en çok dikkat çeken bir diğer açıklaması da, 7 bin Diyanet personelinin maaş hesabının katılım bankasına aktarıldığı açıklaması oldu.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

eight − two =