16 June, 2024

Faizsiz ev alma sistemi yoğun ilgi görüyor

Faizsiz ev alma yatırım sistemi oldukça yoğun şekilde ilgi görüyor. Bankadan faiz ile kredi almak yerine faizsiz ev alma yöntemini tercih eden kişi sayısı arttı. Peki, neden?

birevim faizsiz ev

Birinci neden elbette almak istediği mülke ekstra faiz ödemek istemediklerinden, ikinci sebep ise dinen krediyi uygun bulmadıklarından…

30 yılı aşkın süredir devam eden sisteme rağbet her geçen gün artıyor.  Faiz geri ödemesi vade süresi göz önüne alındığında oldukça yüksek. Faizsiz ev alma sisteminde sadece hizmet bedeli ödersiniz ki bu meblağ oldukça düşüktür.

Türkiye’de özellikle büyük şehirlerinde konut almaya dünya genelinde rağbet büyük elbette bu sebeple de fiyatlar her geçen gün yükseliyor.  İstanbul gibi büyük şehirlerde ev sahibi olmak büyük avantajdır.  Faizsiz ev alma yöntemi her geçen gün talebi artan bir sistem haline gelmeye başladı.  Bu sistemlerde konut, arsa, ev, araba, yazlık vb. neye ihtiyacınız varsa alabilirsiniz.

En büyük avantajı faizsiz olması şüphesiz ancak peşinatsız ve ara ödemesiz yöntemleri ile de tercih ediliyor.  1991 yılında Türkiye’yi faizsiz ev ve araba alma ile tanıştıran faizsiz yatırım sistemi şimdilerde en parlak dönemlerini yaşıyor.  Adeta yeni keşfedilmiş gibi.

Faizsiz ev alma yöntemi ile ilgili bilgi veren Vizyonevim Genel Müdürü Şahin Aygün talebin artışını şu şekilde açıkladı.

  • Faizsiz Olması,
  • Konut finansman maliyetinin daha düşük olması,
  • Bireysel ve esnek bir ödeme yapısına sahip olması, kira öder gibi ev sahibi olunması, finans işlemlerinin kolay ve kısa sürede tamamlanması,

30 yıla yakın sağlıklı çalışan bir sistemden bahsediyoruz. Reel sektörde küçük bir dilime sahip olsa da gün geçtikçe dilim büyüyor gibi görünüyor. Son 3 yıldır artan banka kredi faizleri kişilere başka yollar aramaları için yol açtı.  Bilinirliği artan sistemde sosyal medya şüphesiz çok büyük etken gibi görünüyor. Mülk sahibi olanlar gerçek hesaplarından bilgilerini paylaşıyor.  Dolayısı ile en çok sorgulanan güvenilirlik problemi bu şekilde otomatik olarak ortadan kalkıyor.

1 Milyondan fazla aile ev sahibi oldu

1 milyona yakın satılan konut var, faizsiz ev alma sistemi yoğun ilgi görüyor. Çünkü faizler her ne kadar düşse dahi faizsiz olan bir sistemde kar etme oranı daha yüksek elbette. Faizsiz sistemde kişiler taksit oranlarını kendileri belirliyor. Ödeme güçlüğü yaşamadan ev sahibi olabileceğiniz en cazip sistemlerden biridir.  Ekonomik olarak peşinat biriktiremeyecek kişilerin ev ve araba sahibi olabileceği faizsiz ev alma sistemi günbe gün daha fazla ilgi görüyor.

  • Faizsiz ev alma sisteminin ilgi görmesinin sebeplerinden en önemlileri;
  • Faizsiz ek maliyetsiz ev sahibi olma avantajı,
  • Peşinatsız ev sahibi olma avantajı,
  • Küçük taksitlerle ev sahibi olma avantajı,
  • Ara ödemesiz ev sahibi olma avantajı,

Fırsatlar çok ve günümüzde en avantajlı ev sahibi olma fırsatlarından biri faizsiz yatırım sistemidir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

5 × two =