16 June, 2024

Faizsiz Finansman Birliği Açılıyor

Orta ve dar gelirli vatandaşların faiz yükü altında girmeksizin ev sahibi olabilmelerini sağlayan Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finansman sektörü, büyümeye devam ediyor. Sektörde faaliyet gösteren 20’ye yakın firmanın olması, Faizsiz Finansman Birliği kurulmasını zorunlu hale getirdi. Türkiye Faizsiz Finansman Birliği’nin kurulması için çalışmaların başladığı açıklandı.

birevim faizsiz ev

Firmaları belli bir standart ve denetime tabi tutması amaçlanan Türkiye Finansman Birliği’nin kurucu başkan birliğe yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Faizsiz Finansman Birliği Kurucu Başkanı Şaban Oğuz, konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Oğuz, BDDK süreci karşısında tüm firmaların sürecin doğru bir şekilde yönetilmesi için dayanışma içerisine girmeleri gerektiğinin altını çizerken, vatandaşların faizsiz finansman sistemi ile ev sahibi olabilmeleri için aynı masanın etrafında yer almanın önemini vurguladı.

Faizsiz Finansman Sektörü Binlerce Kişinin İş Kapısı

Oğuz açıklamalarının devamında, sektör firmalarının altmıştan fazla ilde hizmet verdiğini ve 2020 yılı içerisinde il ve şube sayısının çok daha yükseleceğini kaydetti. Bu ortamda sektördeki dayanışmanın oldukça önemli olduğunu belirten Oğuz, denetim mekanizmalarının doğru bir şekilde çalışmasının ve risk analizinin doğru bir şekilde gerçekleştirilmesinin gerektiğini açıkladı. Vatandaşların parasının bu şekilde güvence altına alınabileceği belirtti.

Türkiye Faizsiz Finansman Birliği Başvuruları Başladı

Şaban Oğuz açıklamalarının devamında birlik başvurularının başladığı bilgisini verdi. İnternet sitesinin yapım aşamasında olduğu bilinen birliğin başvuru formu ile tüm sektörden başvuru kabul ediliyor.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

12 − nine =