15 June, 2024

Faizsiz Sistemlerle Ev Sahibi Olun!

Ev almak; her yaştan insanın hayalidir. Birçok insan; ev sahibi olmak adına birikim yapmaya gayret eder. Ancak, yaşam şartlarının zorluğundan dolayı ev sahibi olmak için gerekli nakit tutarını biriktirmek kolay değildir. Bir başka deyişle, insanların finansal desteğe ihtiyaçları olmaktadır.

birevim faizsiz ev

Konut kredisi; ev sahibi olmak isteyenlere finansal destek sağlamaktadır. Ancak, konut kredisi; belirli bir faiz oranıyla sunulmaktadır. Bu yüzden, insanların aldıkları kredinin neredeyse iki katını geri ödemesi söz konusu olmaktadır. Konut kredisinin evin ekspertiz değerinin %80’ine verildiğini söylemek gerekir. Kısacası, konut kredisi alınsa bile, tüketiciler, belirli bir peşinat tutarını ödemek zorundadır. Bu noktada, insanların yeni arayışlar içerisine girmesi söz konusudur.

Faizsiz Sistem Nedir?

Faizsiz sistem; sahip olduğu özellikler bakımından altın gününe benzetilmektedir. Tasarrufa dayalı sistem olarak bilinmektedir. Tüketicilere finansal destek sağlanması söz konusudur. Ancak, geri ödenme sürecinin hesaplanmasında herhangi bir faiz oranından bahsetmek mümkün değildir. Faizsiz sistem; kar- zarar ortaklığına dayanmaktadır. Maliyete herhangi bir ilave artış söz konusu olmaz. Bunun yanı sıra, İslam şartlarına uygun nitelikler barındırmaktadır. Faizsiz sistem; bankaların faizler sayesinde elde ettiği geliri barındırmaz. Bu noktada, bilhassa dar gelirli vatandaşların aldıkları finansal desteği kısa sürede ödemesi söz konusu olmaktadır. Faizsiz sistemde tasarruf ederek sermaye oluşumu sağlanmaktadır. Aracı kurum, belirli bir ücret karşılığında tasarruf sahiplerini örgütlemektedir.

Faizsiz Ev Nasıl Alınır?

Faizsiz ev almak isteyenlerin tasarrufları; aracı bir kurum tarafından bir havuzda toplanmaktadır. Bu kişilerin paraları; ortak bir havuza aktarılmaktadır. Bu sayede, ev almak isteyenler için ortaya maddi bir destek çıkartılmaktadır. Havuzda bulunan para; tüketicilerin istedikleri evlerin satın alınmasında kullanılmaktadır. Ekonomide ve inşaat sektöründe yaşanan durgunluk dikkate alındığında faizsiz ev alma imkanı sunan organizasyonların sektördeki payı her geçen gün artmaktadır. Faizsiz ev almak isteyenlerin herhangi bir peşinat ödemesi yapması zorunlu değildir. Türkiye’de faizsiz tasarruf yöntemi kullanılarak yapılan konut satışlarının toplam satışlar arasında %10 gibi bir payının olduğu yapılan araştırmalar sonucunda tespit edilmiştir. Sonuç olarak, faizsiz ev almak, her geçen gün daha da popüler hale gelmektedir.

Faizsiz Sistem Firmaları Hangileri?

Faizsiz sistem sayesinde tüketicilerin ev sahibi olmasını sağlayan birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalara her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. Ancak, Birevim; sunmuş olduğu imkanlar ve bu sektörde uzun yıllardan beri bulunmasından dolayı daha çok tercih edilmektedir. Bugüne kadar binlerce insanın ev sahibi olmasını sağlayan Birevim; bilhassa dar ve orta gelirli vatandaşlara hitap etmektedir. Faizsiz, peşinatsız ve ek masrafsız ev sahibi olma imkanı sunan Birevim’de tüketiciler; bütçelerine uygun gruplara katılma şansı elde ederler. Yapılan çekiliş sonucunda kime ev alınacağı tespit edilmektedir. Çekilişler noter huzurunda yapılmaktadır. Türkiye’nin her yerinden ev alma imkanı bulunmaktadır.

Birevim Nedir?

Faizsiz bir evim olsun istiyorsan sloganına sahip olan Birevim hakkında bilgi almak için 444 2353 numarasını aramak mümkündür. Ayrıca, Birevim internet şubesi üzerinden de ödeme işlemleri ve daha birçok işlem yapılabilir. Ev sahibi olmak isteyenler için tasarlanan birçok faizsiz finansal çözüm bulunmaktadır. Sıra tespitli, serbest planlı ve konut değer endeksli olmak üzere farklı finansal çözümler arasında tercih yapmak mümkündür. Birevim; ev başta olmak üzere araba ve diğer gayrimenkullerin Türkiye şartlarında en uygun ekonomik fırsatlarla alınmasına vesile olmaktadır. Faiz, vade farkı, evin maliyetini arttıran kira ödemesi ve diğer farklar olmadan istenilen evin satın alınması söz konusudur.

birevim
Paylaş

4 Comments

 1. Yunus Çetin Reply

  Faizsiz sistemler son zamanlarda çok revaçta ve kira öder gibi taksit taksit ev sahibi olmak gerçekten güzel 🙂

 2. Yunus Arslan Reply

  Faizsiz sistemler son zamanlarda gerçekten çok popüler olmaya başladı, bankalarla uğraşmak yerine faizsiz ev sahibi olabiliyorsunuz 🙂

 3. Hasan Güler Reply

  Faizsiz sistemler son zamanlarda çok revaçta olmaya başladılar, buda ister istemez yeni firmaların türemesine neden oldu

 4. Müge Yıldız Reply

  Faizsiz sistemlerin günümüzde gerçekten çok büyük etkisi var, bankalara çok ciddi rakip oluyorlar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

two × one =