15 June, 2024

Gayrimenkulde Kanal İstanbul Hareketliliği

2018 yılı başında temelinin atılması beklenen Kanal İstanbul projesi, bölgedeki gayrimenkul sektörünü de hareketlendirecek. Marmara ve Karadeniz’i birbirine bağlamayı hedefleyen projenin genişliği 400 metre, uzunluğu ise 43 km olarak planlandı. 25 metre derinliğe inilecek Kanal İstanbul için 6 köprü inşa edilecek.

birevim faizsiz ev

Arnavutköy ve Büyükçekmece ilçeleri arasında yapılacak olan proje, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na devrildi. 2018 yılı başında temelinin atılması beklenen Kanal İstanbul bölgedeki gayrimenkul fiyatlarını arttırdı.

Kanal İstanbul’un her iki yanında konumlandıracak kent projesi ile 500 bin civarında nüfusu barındırması bekleniyor. Geçmişin mimari dokunuşlarını teknoloji ile birleştirecek olan proje, modern tarzda binaların yer almayacağı bildirildi. Konferans salonları, parklar, turizm merkezleri ve ticaret merkezlerine de yer verilecek.

Arnavutköy ve Büyükçekmece’de Ev Fiyatları Yükselecek
Kanal İstanbul projesinin bir ucunda Arbavutköy, diğer ucunda da Büyükçekmece yer alıyor. Bu nedenle bölgedeki gayrimenkulün değerleri şimdiden artmaya başladı. Proje tamamlandıktan sonra her iki bölgede de emlak fiyatlarında artış yaşanması bekleniyor. Arnavutköy’de 4+1 daireler 5 bin liraya, 3+1 daireler 1.750 liraya, 2+1 daireler 1.000 liraya kiraya veriliyor.
Arnavutköy’deki satılık daire fiyatları ise 3+1 155 bin lira 419 bin lira arasında değişirken, giriş katta bulunan müstakil 2+1 daire 125 bin liradan satılıyor.

Büyükçekmece’de denize yakın 4+1 dairelre 4 bin liraya kiraya veriliyor. 3+1 daire fiyatları ise 1.000 liradan başlıyor. Satılık daireler eğer site içerisinde ise 4+1 daireler 1 milyon 800 bin liraya satılıyor. 3+1 daire fiyatları 176 bin liradan başlıyor.

birevim
Paylaş