24 April, 2024

Gaziosmanpaşa’dan Türkiye’nin En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi

Gaziosmanpaşa Belediyesi, We Haliç Projesi’nden sonra şimdi de Bağlarbaşı Mahallesi’nde yükselecek olan Ahes Misal İstanbul Projesinin lansmanını yaptı.

birevim faizsiz ev

Gaziosmanpaşa belediyesi, Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesine imza atmaya hazırlanıyor. Bağlarbaşı Mahallesinde inşa edilecek olan Ahes Misal İstanbul, merkezi konumu ile TEM ve çevreyollarının yanında Haliç’e komşu, Vialand, Tekstilkent ve Giyimkent gibi önemli finans noktalarına yakın mesafede. 100 dönüm alan üzerinde hayata geçirilen ve 520 bin metrekare inşaat alanına sahip olan projede 2 bin 400 konut, 359 odalı otel, cadde dükkanları ve 20 bin metrekare ofis bloğu bulunuyor.
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Misal istanbul Konutlarının tanıtım toplantısında, “Uzmanlar 10 yıl içinde İstanbul’da en az 7 şiddetinde bir deprem olacağını söylüyor. Biz de yaşadığımız yaşam alanını depreme hazır hale getirmeliyiz. Tüm bölgelerimizi en modern donatılarla yenilemek, hem beklenen büyük deprem öncesi en sağlam ve uzun ömürlü yapıları inşa etmek hem de küresel alanda ilgi gören projeleri hayata geçirmek en önemli hedefimiz” diye konuştu.
2019 yılının sonunda teslim edilecek olan Ahes Misal İstanbul’da 600 dairelik toplamda 13 blok olacak. İlk etapta inşa edilecek 8 bloğun 3 tanesi 18, 2 tanesi 19, 3 tanesi 20 katlı olarak tasarlandı. Projede 21 ticari birim, 2 bin 500 araç kapasiteli açık ve kapalı otopark, 24 derslikli okul, bin 500 metre uzunluğunda bisiklet parkuru, bin kişilik cami ve 25 bin metrekare yeşil alan yer alacak. Ayrıca 6 bin metrekare üzerine inşa edilecek sosyal tesis alanında ise sinema salonları, okuma odası, kütüphane, bowling, kafe/restoran, toplantı salonu, spor salonu, hamam ve yüzme havuzu bulunacak.

4.5 Milyon Metrekare Riskli Alan
Hasan Tahsin Usta, Gaziosmanpaşa’da 4,5 milyon metrekarenin riskli ilan edildiğini söyledi. Usta, “Şu anda 13 bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarımız devam ediyor. Bu yüzde 38,8’e tekabül ediyor. 15 yıl sonra bambaşka bir Gaziosmanpaşa göreceksiniz” dedi. Misal İstanbul projesinin kentsel dönüşüm açısından çok önemli bir proje olduğunu söyleyen Usta, “2 milyar TL yatırım değeriyle hem ilçemize büyük değer katacak hem de vatandaşlarımızın daha yüksek kalite standartlarında yaşam sürmelerine olanak tanıyacak bir projenin daha sözünü buradan veriyoruz. Gaziosmanpaşa’da kentsel dönüşüm projesi tamamlanınca ileri teknoloji ile donatılmış yapılar, cazibe merkezleri, yaşam alanları bizleri bekliyor olacak. İlçemiz kısa zamanda İstanbul’un yükselen değerlerinden biri olacak. Ulaşımdan çevreye her alanda büyük işler yapmaya söz verdik. Yeni konutlar, yeni yollar, yeşil alanlar yapmaya devam edeceğiz. Tüm bunları ilçemizin gerçek sahibi vatandaşlarımızdan aldığımız güç ve destek ile hayata geçirdik, geçiriyoruz” şeklinde konuştu.

birevim
Paylaş