18 July, 2024

GYODER ve KONUTDER’den konut sahibi olacaklara müjde!

GYODER ve KONUTDER yaptıkları basın toplantısında Emlak Konut GYO’nun başlatmayı planladığı konutta 240 ay vade kampanyasına katılacaklarını açıkladı.

birevim faizsiz ev

Emlak Konut GYO’nun başlatmayı planladığı konut satışlarında 240 ay vade kampanyasına katılacaklarını bildiren Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ile Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) bugün birlikte basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına; Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, GYODER Başkanı Aziz Torun, KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik ve GYODER Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Avni Çelik ev sahipliği yaptı.

Basın toplantısının açılış konuşmasını yapan Avni Çelik yaptı. Çelik “2016 yılının ağustos ayında Emlak Konut önderliğinde başlatılan ve GYODER’in de destek verdiği ve yıl sonuna kadar süren ödeme kolaylığı kampanyalarıyla birlikte 2015 yılını da geçip 2016’da rekor sayıda konut satışının gerçekleşti” dedi. Çelik konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Dövizde yaşanan yükselişlerle birlikte yaşanan malzeme girdi maliyetlerindeki artışların, personel giderlerine ilave olacak maaş artışlarının ve yükselmesini bekledikleri enflasyon ve faiz artışlarıyla birlikte 2017 yılında konut satışlarında bir miktar artışlar yaşanacak.”

1 şubat ile 31 mart arasında geçerli olacak kampanyada 240 aylık ödemede vadelendirme oranının yüzde 0.75 – 0.85 aralığında uygulanacağını belirten Çelik “faiz oranı önümüzdeki günlerde netlik kazanacak” dedi.

Avni Çelik konuşmasına şöyle devam etti; “Sektörün 2 çatı kuruluşu olarak alıcılara vade miktarını uzatmak suretiyle bir alım imkanı kolaylaştırması yapmış oluyoruz. Burada, sektörümüzün güzide temsilcilerinin fedakarlıkları var, bankalarımızın buna desteği var, beraberinde Kamunun da bu yolda bizi yönlendirici ve bizi destekleyici bir tavrı var.”

birevim
Paylaş