Trend Yaşam

Bu hafta 6 yerli film vizyona giriyor!

Bu hafta Türkiye genelinde 6’sı yerli 9 film sinemaseverlerle buluşuyor.

Kral Arthur: Kılıç Efsanesi

Yönetmen koltığunda Guy Ritchie’nin oturduğu başrollerinde Charlie Hunnam, Jude Law, Astrid Berges Frisbey, Eric Bana ile Djimon Hounsou’nun oynadığı “Kral Arthur: Kılıç Efsanesi” bu hafta izleyici ile buluşuyor.

Tuz ve Ateş

Yönetmenliğini Werner Herzog’un üstlendiği “Tuz ve Ateş”in başrollerinde Veronica Ferres, Michael Shannon, Gael Garcia Bernal, Volker Michalowski, Lawrence Krauss ve Anita Briem rol alıyor.

Güney Amerika’da yaşanan bir çevre felaketi üzerinden, doğanın ve insanlığın hayatta kalma mücadelesini konu alan film ABD, Fransa, Almanya ve Meksika ortak yapımı. “Tuz ve Ateş”in ilk özel gösterimi Toronto Film Festivali’nde yapıldı.

Yaratık: Covenant

2012 yapımı “Prometheus”un devamı niteliğinde olan “Yaratık: Covenant”In yönetmen koltuğunda Ridley Scott oturuyor. Film uzayın derinliklerine doğru yeni bir yolculuğu konu alıyor.

Kaygı

Algı Eke’nin başrolünde oynadığı filmde, genç oyuncuya Özgür Çevik, Kadir Çermik, Leyla Selen Uçer, Nazan Kesal ve Taner Birsel gibi isimler eşlik ediyor. Ceylan Özgün Özçelik’in Berlin Film Festivali’nde prömiyeri gerçekleştiren ilk uzun metraj filmi “Kaygı”, bir haber kanalında kurgucu olarak çalışan genç bir kızın kabusları üzerinden toplumsal hafızanın bireye etkisini irdeliyor.

Ağustos Böcekleri ve Karıncalar

Yönetmenliğini Erhan Tuncer’in üstlendiği “Ağustos Böcekleri ve Karıncalar”ın başrollerinde Gün Koper, Bennu Yıldırımlar, Erdem Akakçe, Özer Arslan, Gözde Kocaoğlu ve Yücel Erten rol alıyor. Ölmek üzere olan babaları üzerinden kendi geçmişleriyle hesaplaşmak zorunda kalan ve miras kavgasına düşen 4 kardeşin acıklı durumunu konu edinen dram türündeki filmin prömiyeri Adana Film Festivali’nde yapıldı.

4N1K

Lise öğrencisi genç bir kızın hikayesinin anlatıldığı filmin yönetmen koltuğunda Deniz Coşkun oturuyor. Filmin başrollerinde Gözde Mutluer, Hasan Denizyaran, Burak Yörük ve Sine Özer rol alıyor.

Filmin konusu:
“Yaprak (Gözde Mutluer) çocukluk yıllarından beri yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen 5 kişilik arkadaş grubundaki tek kızdır. Ali, Sinan, Gökhan ve Oğuz’un yanında adeta erkek gibi büyüyen Yaprak, Barış (Burak Yörük) ile tanışmasının ardından bambaşka bir dünyayla tanışır. Yaşıtı genç kızların dünyasını ve kendisini daha iyi tanıması gereken Yaprak, bu durum karşısında bir seçim yapma aşamasına gelecektir.”

Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı

Dram türündeki filmin başrollerinde Edip Tepeli, Doğa Nalbantoğlu, Açelya Devrim Yılhan, Sema Şimşek, Volkan Ünal ve Suna Selen rol aldı.

Burak Serbest’in yazıp yönettiği “Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı”, intihar etmeyi düşünen genç bir kızın, son bir kez babaannesini görmek için çıktığı yolculukta yaşadıklarını beyaz perdeye taşıyor.

Geri Döndü

Senaryosunu İbrahim Vurmaz’ın yazdığı “Geri Döndü” filminin yönetmenliğini Kamil Burak üstlendi. Korku ve gerilim türündeki filmde; İbrahim Vurmaz, Çağrı Tokalı, Selin Selvi, Fatih Özaşar, Gökhan Koç ve Belma Mamati gibi isimler rol aldı. Film, ölümden dönerek intikam arayan bir kadının hikayesini anlatıyor.

Nane ile Limon: Kayıp Zaman Yolcusu

Günay Köker’in yönettiği, Seda Güven, Anıl İlter, Ali Uyandıran, Balım Gaye Bayrak ve Şahan Yıldırım’ın oynadığı “Nane ile Limon: Kayıp Zaman Yolcusu”, animasyonla canlı çekimin bir araya geldiği bir çocuk filmi olarak izleyicinin beğenisine sunulacak.

Benzer Yazılar
Trend Yaşam

2019 Bahçe Dekorasyon Trendleri

Trend Yaşam

Amerikan Mutfak Nedir?

Trend Yaşam

Veraset İlamı Süresi Ne Kadar? Veraset İlamı Süresi Geçerse Ne Olur?

Trend Yaşam

Yunanistan’dan Ev Nasıl Alınır?