24 April, 2024

Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor?

Günümüzde her işimizi kredi çekerek halletmek artık normal karşılanıyor. Konut kredisi, çiftçi kredisi, ihityaç kredisi v.b. pek çok gereksinim için kullandığımız bu yöntem uzun vadede yararlı ve kolay bir yol olarak görünüyor. Ancak krediği kullanacağımız bankayı seçmek de bir hayli zor. Geri ödemesi nasıl olacak? Ne kadar faiz uygulaması var? Hepsi iyice araştırılması gereken konular.

birevim faizsiz ev

En önemlisi en az faizi uygulayan bankayı bulmak ve ihtiyaçlarımızı o banka üzerinden karşılamayı becerebilmek. Ülkemizde faizsiz olarak kredi kullandıran bankalar mevcut. Bu bankalar katılım bankaları. Katılım bankaları faiz uygulamazlar, kar payı ile kredi desteği sağlama yönteminin kullanırlar. Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, AlBaraka Türk, Kuveyt Türk ve Finans Katılım Bankası ülkemizde katılım bankalarından birkaçı.

Bankalar dışında da faizsiz ev alma konusunda hizmet veren firmalar bulunuyor. Bu konuda müşterilerine faizsiz geri ödemeli imkanlar sunan birevim.com en bilinenlerden. 240 ay vade ile alacağınız eve hiç fark ödemeden sahip olabiliyorsunuz. Güvenilirliğini ispatlamış olan Birevim firması ev sahibi olmak isteyen ama kredi faizlerinden çekinenler için farklı bir alternatif olabilir.

Özellikle müslüman ülkelerde faizsiz krediler oluşturulmuştur. Yüzde yürmi üçü müslüman olan dünyada, bankalar bu konuda hassasiyeti olan müslümanlar için bazı uygulamalar geliştirmiş. Bu bankalar faizsiz kredi veren banklar ve İslam bankaları adı altında biliniyor. İlk olarak 1961 yılında Mısır’da hayata geçen faizsiz kredi bankacılığı, ülkemizde de katılım bankaları olarak biliniyor. Ülkemizde faizsiz kredi veren katılım bankaları hangileri, onlara bakalım.

Türkiye’de Fazisiz Kredi Veren Katılım Bankaları

Vakıf Katılım Bankası

Vakıf Katılım Bankası, avantajlı krediler sunan katılım bankalarından biri. Uygun kredi koşulları sağlayarak, müşterileri için seçenekler sunuyor ve size en uygun krediyi bulmanıza yardımcı oluyor.

Ziraat Katılım Bankası

Ziraat Katılım Bankası kredi kullanımında faizi kesinlikle kullanmıyor. Örneğin satın almak istediğiniz bir taşıt ise, bankaya başvurunuzu yapıyorsunuz. Bankadan aldığınız olumlu sonuç neticesinde, onaylanan kredinizle, vade sayısına bağlı bir kar oranlama tablosu çıkarılıyor. Çıkan tabloya göre seçiminizi yapıp faizsiz taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Banka sizin yerinize aracınızı alıyor ve size kar oranı ile birlikte yeniden satıyor.

Türkiye Finans Katılım Bankası

Türkiye Finans Katılım Bankası, diğer bankalarla benzer özellikte kredi uygulaması yapıyor. Ancak bazı farklılıkları da var. Türkiye Finans Katılım Bankası’nda alacağınız hizmetler islami kuralları göz önünde tutuyor.

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Kuveyt Türk Katılım Bankası konut, taşıt, işletme gibi ihtiyaçlar için faizsiz kredi sağlayan katılım bankalarından biri. Diğer katılım bankaları ile benzer hizmetler sunuyor.

AlBaraka Türk Katılım Bankası

AlBaraka Türk Katılım Bankası, ülkemizde ilk defa faizsiz kredi uygulamasını gerçekleştiren bankadır. Banka, pek çok hizmetini faizsiz kredi imkanı ile müşterilerine sunuyor.

birevim
Paylaş