16 June, 2024

Hong Kong’da Ev Gezmek 900 Bin Dolar

Dünyada emlak fiyatlarının en yüksek olduğu Hong Kong’da, lüks bir ev almak istiyorsanız, sadece evi gezmek için yaklaşık 1 milyon dolar ödemeniz gerekiyor.

birevim faizsiz ev

Kernt merkezinde, plazaların yükseldiği, lüks rezidans ve komplekslerde ev sahibi olmak isteyenler alacakları evi gezmek için bir ödeme yapmaları gerekiyor. 7 milyon Hong Kong doları yani 900 bin dolar gibi bir rakamı gözden çıkarmaları gerekli.

Emlak fiyatlarının en yüksek olduğu yerlerden biri Hong Kong. Emlak sektörü her geçen gün gelişiyor, konut fiyatları da buna paralel olarak yüksek rakamlara ulaşıyor. Özelilkle Hong Kong’un Victoria Harbor denen bölgesindeki lüks kompleksleri gezmek için bile belli bir ücret ödemeniz gerekli. Bu bölgedeki dairelri gezmek için 1 milyon dolarlık depozitoyu ödemeniz gerekli. Böylelikle 90 dakikalık bir gezi turuna katılabileceksiniz. Eğer gezdiğiniz evi satın almak istemesseniz ödediğiniz depozitonun bir kısmını geri alabileceksiniz. Evi satın almaya karar verirseniz de açık arttırmaya katılmanız gerekli. Açık arttırmada en yüksek fiyatı veren evin sahibi oluyor.

Konut Fiyatları Yüzde 170 Arttı
Hong Kong’da 2009’dan bu yana konut fiyatları yüzde 170 oranında arttı. Hong Kong’da konut fiyatlarının son yıllarda düşük faiz oranları ve Çin’den para akışı nedeniyle arttığı gözleniyor. İstatiklere bakıldığında ise Hong Kong’luların yüzde 20’si yoksulluk sınırın altında.

birevim
Paylaş