16 June, 2024

IC İçtaş İnşaat’tan New York’a Türkevi!

IC İçtaş İnşaat, 35 katlı Türkevi’ni  New York’ta Birleşmiş Milletler binasının karşısına yapıyor.

birevim faizsiz ev

New York’ta yıkımı tamamlanan Başkonsolosluk binasının yerine konumlanacak  olan Türkevi, 20 bin m2’lik bir alanda yükselecek. Bina, 36 aylık inşa süresinin ardından gökyüzüne lale formunda yükselecek. Yapı, Türk kültürü, tarihi ve mimarisini yansıtacak. Türkevi’ni inşa edecek olan IC İçtaş İnşaat, Fortune 500 Türkiye sıralamasında “3. En Büyük İnşaat Şirketi” olmuştu.

IC İçtaş İnşaat ve Amerika’nın önemli inşaat şirketlerinden Tishman ortaklığında, New York’ta inşa edilecek 35 katlı Türkevi’nin temelini attı. IC İçtaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Çeçen, New York’ta böylesine büyük ve özel bir projeye imza atmaktan onur ve gurur duyduklarını dile getirdi.

Prestijimize Bir Yapı Yakışır Olacak!

IC İçtaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Çeçen: “Hayata geçirilecek projenin 36 aylık inşaat süresi ve Birleşmiş Milletler binasının karşısında yer alması nedeniyle, özen isteyen bir yapım sürecini başlatıyoruz. New York’un kalbinde yer alacak Türkevi’ni, Türkiye’nin prestijine uygun bir biçimde tamamlayacağız.” Diye konuştu.

New York’ta Gökyüzüne Lale Yükselecek!

Birleşmiş Milletler (BM) binasının hemen karşısında konumlanacak Yeni Türkevi’ni, BM’de görev yapan Türkler kullanacak. Binada BM Daimi Temsilciliği ve New York Başkonsolosluğu çalışma ofislerinin yanı sıra, üst katlarda diplomatların konaklayabileceği bir residance olacak.

Türkevi, “Leed Silver” Sertifikalı Olacak!

ABD’li mimarlık firması Perkins Eastman tarafından tasarlanan bina, Türk kültürü, tarihi ve mimarisini yansıtacak. Başmimar Jonathan Stark’ın Türkiye ziyaretinde yaptığı incelemelerin ardından başta Selçuklu motifleri olmak üzere geleneksel Türk mimarisi motiflerinin kullanıldığı Türkevi binası, gökyüzüne lale formunda yükselecek. Türkevi tamamlandığında New York gökdelenleri arasında  zarif ve simgesel bir yapı olacak.

200 kişilik oditoryum, toplantı ve sergi salonları ile 20 araçlık yeraltı otoparkının mevcut olacağı binada, yağmur sularını depolayacak bir sistemde olacak. Türkevi, “Leed Silver” yeşil bina sertifikasına  sahip olarak inşa edilecek.

birevim
Paylaş