18 July, 2024

İş Bankası Çalışma Saatleri 2021

Gün içerisinde pek çok nedenden dolayı bankalara işimiz düşebiliyor. Türkiye’nin ilk bankaları arasında kabul edilen İş Bankası da bu işlemleri yapan bankalardan birisidir. Bu nedenlerden dolayı günlük planımız dahilinde bankaların çalışma saatleri önem teşkil eden bir konu olarak ortaya çıktığı görülür. İş Bankası çalışma saatleri müşterileri tarafından merak edilip araştırılan bir konu olarak karşımıza çıkışı görülür. Kredi kartımızın veya hesabımızın olduğu İş Bankası üzerinden bankacılık işlemlerine dair çok faklı alanlarda hizmeti mesai saatleri içerisinde alırız.

birevim faizsiz ev

İş Bankası Saat Kaçta açılıyor?

Kredi kartı, havale işlemleri, borç ödeme, para yatırma ve daha pek çok işlem için bankanın hizmetlerinden yararlanırız. Günlük planımızı yaparken banka çalışma saatlerine göre planın oluşmasına izin veririz. Bu sebeplerle incelemeyi gerçekleştirdiğimiz zaman İş Bankası açılış saati merak edilir. Sabah 09:00’da açılışını gerçekleştiren banka şubeleri gün boyunca hizmetini sunmaya devam eder.

İş Bankası Kapanışı Ne Zaman?

Sabah 09:00’da açılan iş bankası gün boyunca banka çalışanlarıyla hizmetini sunarken saat 17:00’a kadar bu hizmeti sunar. İş Bankası kapanış saati 17:00 olduğu için sonrasında gitmeniz işlemlerinizi yapamayacağınız anlamına gelir. Hafta içi her gün sabah 09:00’dan 17:00’a kadar işlemlerine devam eder.

İş Bankası Öğle Arası Tatili Var Mı?

Korona virüs sebebiyle Türkiye Bankalar Birliği bankaların çalışma saatlerine kısıtlamalar getirmişti. Bu kısıtlamalar ise salgınla mücadele normalleşme dönemine geçilmesiyle beraber eski düzenine tekrar geçti. Eski düzen içerisinde ise 12:30 ve 13:30 arası öğle arası tatili olarak görülür. Bu süre içerisinde bankanın işlem görmesi gerçekleşmez. Bu tatil İş Bankası çalışma saati için öğleden sonra ve öğleden önce kavramlarının gelmesine vesile olur. Sabah 09:00 ile 12:30 arası işlemler öğleden önce, 13:30 ile 17:00 arası öğleden sonra olarak nitelendirilir.

İş Bankası Resmi Tatillerde Açık Mı?

Özel bankacılık anlayışını sürdüren İş Bankası resmi tatil olarak nitelendirilen günlerde şubeleri açık olmaz. Bugünlerde yapacağınız bankacılık işlemlerini ATM, internet bankacılığı, telefon bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz.

birevim
Paylaş

4 Comments

  1. Kadir Çetin Reply

    İş Bankasıyla bende 4-5 senedir çalışıyorum, gerçekten şahane bir bankacılık sistemi var 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

4 × five =