24 April, 2024

İstanbul’a 5 yeni metro hattı geliyor!

İBB Başkanı Kadir Topbaş İstanbul’a yapılacak olan 5 yeni metro hattının ihalesinin 18 Mayıs’ta yapılacağını belirtti. İşte İstanbulluların ulaşım sorununu çözecek olan 5 yeni metro hattı;

birevim faizsiz ev

Mahmutbey-Esenyurt Metro Hattı

Mahmutbey Esenyurt Metro Hattı 18,5 kilometre uzunluğunda 11 istasyondan oluşuyor. Hattın kontrollük, mühendislik ve danışmanlık hizmet alımı işi 18 Mayıs’ta ihaleye çıkıyor. İhale sonuçlandıktan sonra işe başlama tarihinden itibaren 260 günde tamamlanması hedefleniyor.

Kirazlı-Halkalı Metrosu

Kirazlı-Halkalı Metrosu 9.7 kilometre hat üzerinde 9 adet istasyondan oluşuyor. Hattın kontrollük, mühendislik ve danışmanlık hizmet alımı ihalesi 18 Mayıs Perşembe günü saat 10:00’da yapılacak. Projenin 1200 günde tamamlanması planlanıyor.

Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı

Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı 6 kilometre hat üzerinde toplam 4 istasyondan oluşuyor. Hattın kontrollük, mühendislik ve danışmanlık işlerinin 1000 günde tamamlanması hedefleniyor.

Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Hattı

Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Hattı 13 kilometre hat üzerinde 11 istasyondan oluşuyor. Hattın inşaat ve elektromekanik kontrollük, danışmanlık ve mühendislik hizmetleri işi ihalesi 18 Mayıs’ta yapılacak. Projenin danışmanlık çalışmalarının 1000 günde tamamlanması hedefleniyor.

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı 15 kilometre uzunluğunda 17 istasyondan oluşuyor. Hattın kontrollük, mühendislik ve danışmanlık hizmet alım işi ihalesi 18 Mayıs’ta yapılacak. Danışmanlık hizmet işlerinin 990 günde tamamlanması planlanıyor.

birevim
Paylaş